İSTANBUL 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul Aksaray'da 90 m² 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181300
Şehir : İstanbul / Fatih
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 4.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU B2-332 3 KAT ÇAĞLAYAN/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Fatih İlçe, 869 Ada, 48 Parsel, KÜRKÇÜ BAŞI Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi :
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 4.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU B2-332 3 KAT ÇAĞLAYAN/İSTANBUL -
İMAR DURUMU : Dosyada Mevcut Bilirkişi Raporunda Taşınmaz; "Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdüriüğü'nön 11.10.2018 tarih ve E.134577 sayılı yazısında;
Fatih İlçesi, kadastral Kürkçübaşı, idari Aksaray Mahallesi, 869 ada, 48 parsel sayılı yerin, İstanbul IV Numaralı, İstanbul I Numaralı Yenileme Alanları, İstanbul II Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varfıklarım Koruma Bölge Kurullarınca uygun bulunarak fiüyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan Fatih İlçesi (Tarihi Yanmada) Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik 1. Derece Arkeolojik Slt Alanı 1/1000 ölçekti Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında 3. Derece Koruma Bölgesinde konut alanında kalmakta olup H: 9,50 m. irtifada kaldığı;
Dava konusu yere ait İmar planına itiraz edildiği fatih belediye meclisi tarafından incelenip değerlendirildikten sonra imar durumunun kesinlik kazanacağını belirtilmiştir.
ÖZELLİKLERİ : Satışa ilişkin dosyada mevcut, Bilirkişi Raporunda Taşınmaz;
Dava konusu, İstanbul İli, Fatih İlçesi, idari Aksaray, kadastral Kürkçü başı Mahallesi, Cerrahpaşa Caddesi, Müezzin Sokak İle Şemi Molla Çıkmazı arasında kalan avluda No. 12 de bulunan İlhan Apartmanı, 985.50 m2 yüz ölçümlü, tapuda 869 ada, 48 parselde kayıtlı, 1.normal kat, 11 bağımsız bölüm no.lu 'Daire' nitelikli taşınmaz olup keşif esnasında gezilip görülmüştür.
Mahallinde yapılan incelemede:Ana gayrimenkulün parselin ortasında dört yanı açık cepheli Zbodrum kat + zemin kat + 5 normal kattan müteşekkil toplamda 8 katlı betonarme karkas statik sistemde inşa edilmiş yapı okluğu; Binaya 1. Bodrum kattaki demir doğrama cümle kapısından girilmektedir. Giriş sahanlığı palladlyen kaplı, merdiveni mozaik prekast basamaklı olup ayrıca faal durumda asansör mevcuttur. Apartmanın her katında dört daire bulunmaktadır.Satışa konu 11 bağımsız bölüm numaralı daireye mobilyalı çelik kapıdan girilmektedir. Salon+2 oda+mutfak+ banyo-wc mahallerinden ibarettir. Salon masif, odalar laminant parkedir. Islak hadmler olan banyo-wc ve mutfak seramiktir. Pencereler) ısıcamlı pvc doğrama, iç kapılan camlı ahşap yağlı boya lıdır. Duvarian plastik badanalı olup mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar, banyosunda gerekli vitrifıye elamanlar bulunmaktadır. Yaklaşık brüt 90 m2 Doğalgaz bağlantılı kaloriferlidir. Halen kiracı İsti malindedir.Keşif günü yapılan inceleme ve çekilen fotoğraflardan konu taşınmaz içerisinde kapsamlı bir tadilatın olmadığı yapımında günümüze göre 3. sınıf malzeme ve işçiliğin kullanıldığı anlaşılmaktadır.Satışa konu taşınmaz, Millet Caddesine, Cerrahpaşa ve Haseki Hastanelerine, tramvay durağına yürüme mesafesindedir. Çevresinde 4-5 katlı yapılar mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup alt yapısı tamdır. İstanbul'un tarihi yarımadası olan Fatih'tedir denilmektedir.Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdüriüğü'nön 11.10.2018 tarih ve E.134577 sayılı yazısında; Fatih İlçesi, kadastral Kürkçübaşı, idari Aksaray Mahallesi, 869 ada, 48 parsel sayılı yerin, İstanbul IV Numaralı, İstanbul I Numaralı Yenileme Alanları, İstanbul II Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varfıklarım Koruma Bölge Kurullarınca uygun bulunarak fiüyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan Fatih İlçesi (Tarihi Yanmada) Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik 1. Derece Arkeolojik Slt Alanı 1/1000 ölçekti Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında 3. Derece Koruma Bölgesinde konut alanında kalmakta olup H: 9,50 m. irtifada kaldığı;Dava konusu yere ait İmar planına itiraz edildiği fatih belediye meclisi tarafından incelenip değerlendirildikten sonra imar durumunun kesinlik kazanacağını belirtilmiştir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR