EĞİRDİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta/Eğirdir'de kargir ev hissesi icradan satılıktır

EĞİRDİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076938
Şehir : Isparta / Eğirdir
Semt-Mahalle : HAMAM MAH. / EĞİRDİR
: 25
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,450 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EĞİRDİR İCRA DAİRESİ
2019/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN:

Özellikleri: Isparta İl, Eğirdir İlçe, 292 Ada, 2 Parsel, HAMAM Mahalle/Köy, İsparta ili Eğirdir İlçesi Hamam mah. 292 ada 2 parsel 51 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliğindeki 3 katlı kargir ev taşınmaz mahalle içerisindedir. 25,50 m2 hissesi borçlu Osman Oğlu Hüseyin Kartal'a; 25,50 m2 hissesi Hüseyin Kızı Hatice Kartal'a aittir. İmar durumu bitişik düzen 3 katlı konut adasında kalmaktadır. taşınmaz belediye sınırları içerisinde olduğundan Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Eğirdir Belediyesi gelir servisinden emlak durumu yapı bitiş tarihi 1939, Edinme yılı 1990, yapı 1939 yıllarında inşaa edildiğinden ruhsat dosyasının bulunamadığı bilirkişi raporunda belirtilmektedir. Mahalle içerisinde yer alan yapı 3 katlı yığma olarak inşaa edilmiştir, mesken olarak kullanılmaktadır. Kottan dolayı 3. kat girişi Tiryaki sokaktan sağlanmaktadır. Tiryaki sokaktan girişi olan kısmın dış cephe duvarı sıvalı boyalıdır. pencere doğramaları PVC ve dış kapı doğraması demirdir. Kottan dolayı alttaki sokaktan giriş bulunan cephenin dış duvarı taştan örülerek, kat aralarına hatıl beton dökülerek oluşturulmuş olup, duvarları sıvasız boyasızdır. giriş kapısı demirdir. pencere doğramaları PVC, yapı çatı üzeri, çatı örtüsü ile kapatılmıştır. Yapı alanı;51,00x3 : 153,00 m2,Parsel alanı :51,00 m2, Bilirkişi raporunda Çevre ve şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyet değerlerine göre 3/A grubuna giren yapının m2 değeri 800,00 TL dir , parsel değeri parselin bulunduğu, konum, imar durumu, cephe vb. dikkate alındığında parselin m2 si :550,00 TL olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 150.450,00 TL (1/2 hisse HÜSEYİN KARTAL,1/2 hisse HATİCE KARTAL)
KDV Oranı : %18 (İhale tarihi güncel kdv hesaplanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de ilanen tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR