İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun/Sakarya Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963983
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / SANAYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/25278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:50
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası-Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN/HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/25278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 2626 Ada, 1 Parsel, AŞKARBEYLİ İMAR Mahalle, A Blok, Zemin kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, parsel üzerinde ayrık nizam, sekiz katlı betonarme karkas şekilde inşa edilmiş iki bloktan oluşan yapı bulunmaktadır.Zemin kat+7 normal kat olarak inşa edilmiştir.Ana gayrimenkulün zemin katında 2 adet işyeri ile 2 adet mesken nitelikli, normal katlarda 4er adet mesken nitelikli olmak üzere toplamda 32 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa esas bağımsız bölümün Özellikleri:A Blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm, salon+2 oda+antre+hol+mutfak+ wc&lavabo+banyo+ebeveyn banyosu ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. net:123 m², brüt 130 m² yüzölçüme sahiptir.Güney-Doğu cepheye sahiptir.Daire giriş kapısı çelik kapı olarak imal edilmiştir.Duvarlar, alçı sıvalı ve boyalı olup tavanlarda kartonpiyer mevcuttur. Lavabo bölümü, tuvalet ve banyoların zemin ve duvarları seramik kaplamadır.Tavanda asma tavan bulunmaktadır. 3 oda ile salonun zemini parke döşenmiş antre+hol +mutfak zemini ise seramik döşenmiştir. Mutfak dolapları takılmamıştır. Daire iç kapıları ahşap panel kapıdan imal edilmiştir. Balkonların zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve boyalı olup parapet üstüne alüminyum korkuluk yapılmıştır.
Adresi : Sakarya Mahallesi Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Emercan Caddesi R-Life Konutları A Blok Zemin Kat Bb:2 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 2.789,94 m2Arsa Payı : 131/7316
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kata müsaadeli konut alanı olarak yapılaşma şartına sahiptir.
Kıymeti : 200.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :2565 S.Y. 28.MAD. GEREĞİ; YABANCILARIN TAŞINMAZ MAL EDİNEMEYECEKLERİ VS. ALAN İÇİNDE KALMAKTADIR.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri:İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası-Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN/HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur. "
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR