İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun/Piri Reis Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961906
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : PİRİREİS MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39150 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/39150 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, İskenderun İlçesi, Konarlı Mahallesi 317 Ada, 16 Parselde, 2. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Dosyamıza sunulan bilirkişi raporuna göre: Zemin+2 normal kat olarak inşa edilmiş yapının ikinci katında yer alan 3 nolu bağımsız bölüm daire 2 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, wc+lavabo, banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Güney yönde tek cepheye sahiptir. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, bakonlar, wc ve banyonun kapı ve pencereleri pvc den imal edilmiştir. Zeminleri seramik ile kaplanmış duvarları alçı sıvalı ve boyalı olup tavanlarda kartonpiyer mevcuttur. Lavabo bölümü tuvalet ve banyo zemin ve duvarları seramik kaplanmıştır. Mutfak tezgahı granit olup tezgah altı ve üstü dolapları mevcuttur. taşınmaz Brüt 85,00 m² olup net olarak 75,00 m² alanıl olduğu bildirilmişitr.
Adresi : Piri Reis Mh. 165 Sk. Bilgin Apt. No:10 D:3 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 185 m2 Arsa Payı : 12/34
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planıda blok nizam 4 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
parselin bir kısmı yola isabet etmektedir.
Kıymeti : 165.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :2565 Sk. 28 M. göre yabancı kişilerin taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça
Kiralayamayacakları bölge içinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39150 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

  • İşbu İlan İİK 127 maddesi mucibince tebligat yapılamayan alakadarlara tebliğ hükmündedir.

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR