İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun Mustafa Kemal'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074896
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / MEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9277 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/9277 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Hatay İl, İskenderun İlçe, 1172 Ada, 6 Parsel, ŞEVRE İMAR Mahalle/Köy, 1. KAT 2 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas, bitişik nizam, zemin + 4 çat+çatı katı olarak yapılmıştır. Bina cephesi sıva üzeri yalıtımlı boyalıdır. Bina asansörlü, merdivenleri mermer kaplıdır. Binanın çatı katında pergola mevcuttur. Bina yeni yapılmıştır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon sistemi bulunmakta olup; tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 1. katta 2 no'lu meskendir. Daire ön cepheye bakmaktadır. Meskende salon, mutfak, 3 oda, banyo ve WC ile iki adet balkon bulunmaktadır. Meskenin duvarları sıva üstü plastik boyadır. Meskenin zemini seramik olarak döşenmiştir. Mutfakta tezgah ve dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Banyo dolabı mevcuttur. Pencereler PVC, iç kapılar presli Amerikan kapı, ış kapı çeliktir. Kartonpiyer süslemesi yapılmıştır. Isınma klima ile planlanmaktadır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı 122,50 m'dir. Balkonlar ise 25 m2'dir.
Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı, Zehra Apartmanı, No:32 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 276,00 m2
Arsa Payı : 172/846
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 Revizyon Uygulama İmar Planında Blok Nizam 5 kat konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 SK. 28. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Yer Almaktadır.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası/
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1169 Ada, 47 Parsel, ŞEVRE K.M Mahalle/Köy, 3. KAT 5 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm. Bina betonarme karkas, bitişik nizam, zemin + 4 kat + çatı katı olarak yapılmıştır. Binanın 3 cephesi bulunmaktadır. Giriş Mimar Sinan Bulvarındandır. Binanın cephesi sıva üzeri yalıtımlı boyalıdır. Bina asansörlü, merdivenleri mermer kaplıdır. Binanın çatı katında pergola mevcuttur. Bina yeni yapılmıştır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon sistemi bulunmakta olup; tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 3. kat 5 no'lu meskendir. Daire ön cepheye bakmaktadır. Meskende salon, mutfak, 2 oda, banyo ve WC ile 1 adet balkon bulunmaktadır. Meskenin duvarları sıva üstü plastik boyadır. Meskenin zemini seramik olarak döşenmiştir. Mutfakta tezgah ve dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Banyo dolabı mevcuttur. Pencereler PVC, iç kapılar presli Amerikan kapı, dış kapı çeliktir. Kartonpiyer süslemesi yapılmıştır. Isınma klima ile planlanmaktadır. Taşınmaz net kullanım alanı 76m2, balkonu ise 4 m2'dir.
Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı, Zeybek Yapı İnşaat, No:63 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 345,00 m2
Arsa Payı : 80/978
İmar Durumu : 1/1000 Revizyon Uygulama İmar Planında Blok Nizam 5 Kat Konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 SK. 28. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası/
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1172 Ada, 5 Parsel, ŞEVRE İMAR Mahalle/Köy, 3. KAT 3 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm. Bina betonarme karka, bitişik nizam zemin + 4 kat + çatı katı olarak yapılmıştır. Binanın 3 cephesi bulunmaktadır. Giriş Mimar Sinan bulvarının yanı tarafında aradandır. Binanın cephesi sıva üzeri yalıtımlı boyalıdır. Bina asansörlü, merdvienleri mermer kaplıdır. Binanın çatı katında pergola mevcuttur. Bina yeni yapılmıştır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon sistemi bulunmakta olup; tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 3. katta, 3 no'lu meskendir. Daire yan cepheye bakmaktadır. Meskende salon, mutfak, 3 oda, banyo ve WC ile ön ve arka cephede 2 adet balkon bulunmaktadır. Meskenin duvarları sıva üstü plastik boyadır. Meskenin zemini seramik olarak döşenmiştir. Mutfakta tezgah ve dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Banyo dolabı mevcuttur. Pencereler PVC, iç kapılar presli Amerikan kapı, dış kapı çeliktir. Kartonpiyer süslemesi yapılmıştır. Isınma klima ile planlanmaktadır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı 80 m2'dir. Balkonları ise toplam 7 m2'dir.
Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı, Yıldız Apt. No:30 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 264,72 m2
Arsa Payı : 97/545
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 Revizyon Uygulama İmar Planında Blok Nizam 5 Kat Konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 S.K. 28. Maddesi Gereğince Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacaklır Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası/
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9277 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR