İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun/Mustafa Kemal Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940602
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / MEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ESİN 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/44783 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2015/44783 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 4285 Parsel, ŞEVRE K.M Mahalle/Köy, E BLOK ZEMİN KAT 74 Nolu Bağımsız Bölüm.Topoğrafik bakımından düz bir konumdadır. Meskun mahal içerisindedir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 18-19 yıllık binadır. Üç oda, bir salon, bir banyo, bir wc, bir mutfak ve müştemilatından ibarettir. Mesken zemini seramik, ıslak zeminler seramiktir. Mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolabı mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Alafranga tuvalet ve lavabo mevcuttur. Pencereler PVC, kapılar ahşaptır. Taşınmaz net 105,00m2'dir.
Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi, Cemköy 2 Sitesi, Çetin Emeç Apt. No:14 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 6.206,49 m2
Arsa Payı : 2/220
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekil Revizyon Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam Konut Alanı Olarak Planlanmıştır.
Kıymeti : 160.000,00 TL /

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 2565 S.K. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası/

2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/44783 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR