İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun Meydan Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078999
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : MEYDAN MAH. / MEYDAN
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28912 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/28912 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İlİ, İskenderun İlçesi, 1607 Parsel, FRENKÇİFTLİĞİ Mahalle/Köy, A BLOK ZEMİN KAT 2 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu taşınmaz İskenderun Teknik Üniversitesi'ne 400 m., İskenderun 5 Temmuz Stadyumu'na 450 m., Primemall Alış Veriş Merkezi'ne 900 m., kuş uçuşu mesafededir. Taşınmaz belediyenin tüm altyapı ve üst yapı imkanlarında yararlanmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz brüt 130m2, net 110.00m2'dir. Daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve wc'den ibarettir. İki balkonu vardır. Dairenin yerleri karo döşemedir. Mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah üstü ve dolap altı seramik döşelidir. Banyo ve wc tavana kadar fayans döşelidir. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire kartonpiyerli olup; iç kapılar Amerikan panel kapı, dış doğrama pencereler plastik doğramadır. Dairenin dış kapısı ahşaptır. Binada asansör yoktur. Sitenin tek dez avantajı site bakımsız ve çok eskidir. Yeni deprem yönetmeliğine göre yeniden projelendirilip inşa edilirse konum olarak güzel bir yerdedir. Zemin olarak bataklık (sıvılaşabilir zemi nüzerinde yer almaktadır.) 2007 deprem yönetmeliğine uygun değildir. Ulaşım sorunu yoktur. Belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı olmak üzere tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Elektriği ve suyu mevcuttur. Civarda yapılaşma yoğundur. Alınıp satılabilme kabiliyeti orta seviyededir.
Adresi : Meydan Mahallesi, Şehit Jandarma Er Veysel Akti Caddesi, Eti Sitesi No:28 A Blok Zemin Kat Daire:2 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 6.285,00 m2
Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında E=1,40 Hmax=Serbest Konut Alanı olup; bir kısmı da imar yoluna isabet etmektedir. Taşınmazın herhangi bir ruhsat kaydına rastlanmamıştır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 S.K. 28. Maddesi Gereğince Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası/
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7-- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28912 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR