İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl'de 148 m² daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01057531
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SİNANBEY MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 27.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/466 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/466 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Sinanbey Mahallesi Bahçeardı Mevkii 636 ada 191 parsel sayılı taşınmazın normal ikinci katında bulunan 4 bağımsız bölüm sayılı meskendir. Taşınmaz tam hisse ile dosya borçlusu adına kayıtlıdır.Satışa konu taşınmazın mahallinde yapılan incelemede tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Sinanbey Mahallesi sınırları içinde yer aldığı ve yine tapu bilgilerine uygun olarak yol seviyesi üzerinde 6 katı bulunan betonarme binanın normal 2. katında yer alan 4 bağımsız bölüm nolu mesken niteliğindeki taşınmaz olduğu ilk anda görülen ve tespiti yapılan hususlar olarak not edilmiştir. Satışa konu mesken içinde yapılan incelemede mimari olarak girişten itibaren geniş bir antre, antre içinde konumlandırılmış açık bir mutfak, antre ile direk bağlantılı 3 oda, banyo Wc, antre kısmından basamakla inilen meskenin diğer oda ve mahalleri ile kademeli olarak tasarlanmış bir salon ile ön kısımda ve arka kısımda iki adet balkon bölümlerinden ibaret olduğu ve ruhsatta belirtilen 148 m² alan bilgisini sağladığı görülmüştür. Modern bir mimari ve iç tasarıma sahip olduğu görülen meskenin antre, mutfak ve balkon zeminlerinin seramik, oda ve salon zeminlerinin laminat parke, daire giriş kapısının çelik kapı olduğu ve mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş dolap ve tezgahın bulunduğu, tavan kısımlarında dekoratif amaçlı kartonpiyer uygulaması yapılmış olan meskenin doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Meskenin bünyesinde yer aldığı yapının bahçe kısmından itibaren bina giriş kapısına kadar olan yürüme alanının mermer kaplı olduğu, bina bünyesinde tüm katlara çalışan bir asansör sisteminin bulunduğu ve ortak alanlar olan merdiven ve sahanlıkların kaliteli mermer döşendiği, merdiven küpeştesinin ferforje demirden imal edilerek üst kısmının ahşap giydirildiği görülmüştür. Meskenin bulunduğu yer ve konum olarak cephe aldığı yollar bazında Belediye alt yapı hizmetlerinin tamamı ile birlikte elektrik, telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edili olduğu, toplu taşım güzergahı üzerinde bulunduğu ve İnegöl AVM, İnegöl Otobüs terminali, Merkez Belediye Binası ile Bankalar caddesine yürüme mesafesi içinde bulunduğu tespiti yapılan diğer özellikler olarak not edilmiştir. Satışa konu taşınmaza bilirkişice 410.000,00 TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Sinanbey Mahallesi Gonca Sokak No:1/1 Daire No:4 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 148 m2Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup, 2. ve 3. derece iş merkezi lejantlıdır. İlgi planlarda parselin imar durumunun blok nizam 3 kat imarlı olarak gösterildiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 410.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye mahallesi 280 ada 47 parsel zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu olan taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Orhaniye mahallesi 280 ada 47 parsel üzerinde bulunan zemin kat ve normal 2 kattan ibaretyol seviyesi üzerinde toplam 3 katı bulunan yapının zemin Katında yer alan 2 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu; Mimari olarakhol ,3 oda,salon mutfak,banyo,Wc ve balkon kısımlarından ibaret olmak üzere ruhsatta belirtilen 91 m2 alan bilgisini sağladığı görülmüş,meskenin daire giriş kapısının çelik kapı,oda kapılarının dekoratif panel kapı,hol,oda ve salon zeminlerinin laminat parke,mutfak,banyo ve Wc zeminlerinin seramik banyo ve Wc duvarlarının tavana kadar fayans kaplı,pencere doğramalarının PVC camlarının çift cam olduğu,mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahı bulunan meskenin doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Meskenin bünyesinde yer aldığı yapının dış cephesinin sıvalı ve boyalı,ortak merdiven alanlarının öermer kaplı olduğu,cephe aldığı yollar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik,telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği tespiti yapılan diğer hususlar olarak not edilmiştir. Satışa konu taşınmaza bilirkişice 200.000-TL (İkiyüzbin-TL) kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Yenice Mahallesi Doktor Halil Bey Caddesi No:43 Daire No:2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 91 m2Arsa Payı : 3650/25343
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır.İlgi planlarda taşınmazın imar durumunun bitişik nizam 3 kat imarlı olarak gösterildiği tespit edilmiştir
Kıymeti : 200.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası 2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Kemalpaşa mahallesi 174 ada 12 parsel normal 2. Kat 3 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu olan taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Kemalpaşa mahallesi 174 ada 12 parsel üzerinde bulunan zemin kat ve normal 2 kattan ibaret yol seviyesi üzerinde toplam 3 katı bulunan binanın normal 2. Katında yer alan 3 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu; Mimari olarak hol,3 oda,salon,mutfak,mutfak banyo,Wc ve balkon kısımlarından ibaret olan meskenin ruhsatta belirtilen 137 m2 alan bilgisini sağladığı daire giriş kapısı çelik kapı,pencere doğramaları PVC camları çift cam , oda kapıları ahşap,hol,mutfak,banyo ve Wc zeminleri seramik banyo ve Wc duvarları tavana kadar fayans olan meskenin mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal edilmiş mutfak dolap ve tezgahının bulunduğu ve duvar tavan birleşim noktalarında kartonpiyer uygulamasının yapıldığı görülmüştür.Satışa konu olan meskenin bünyesinde yer aldığı yapının ortak merdiven alanlarının mozaik kaplı,dış cephesi sıvalı ve boyalı, cephe aldığı yol bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik,telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği ,İnegöl Devlet Hastanesi? ne, kapalı spor salonuna ,Cumartesi pazarına yürüme mesafesinde olduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Satışa konu taşınmaza bilirkişice 170.000-TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Turgutalp Mahallesi Yusuf Alper Sokak No:22 Daire:3 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 137 m2Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır.İlgi planlarda taşınmazın imarının bitişik nizam 3 kat imarlı olarak gösterildiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası 2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 1.000,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/466 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR