İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İnegöl, Yenice Mahallesi'nde 71 m² daire mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00970465
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 2+1
: 71
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HABER YORUM 27.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Yenice Mahallesi 230 ada 6 parsel 1 kat sayılı 2 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, 129,49 m² yüz ölçümlü ana taşınmazın 4/16 arsa payına sahip olup, taşınmaz niteliği meskendir. Taşınmazın üzerinde bulunduğu bina; Yenice Mahallesi Özdilek Sokak ile Elektrik Sokak kesişiminde,zemin ve normal 1. kat ile çatı katından ibaret yığma kargir olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın üzerinde bulunduğu binanın zemin katında 3 adet işyeri ve 1 adet mesken, normal 1. katında ise 2 adet mesken bulunmaktadır. Satışa konu olan ve bünyesinde yer aldığı binanın normal 1. katında yer alan 2 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken konum olarak hem Elektrik Sokak hem de 1. Özdilek Sokaktan cephe almaktadır. Söz konusu mesken brüt 71 m², net 55 m² yüz ölçüme sahiptir. Taşınmaz ilçe merkezine çok yakın bir noktada olup, yakın çevresi içinde Belediye ek hizmet binası, Sarraflar Sokağı ve Belediye Caddesi bulunmakta ve ticari hareketliliği yüksek olan bir noktada yer almaktadır. Cephe aldığı sokaklar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz şebeke sistemi tesis edilidir.
Adresi : Cuma Mahallesi 1. Özdilek Sokak No: 01 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 129,49 m2
Arsa Payı : 4/16
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında kalmaktadır. Bu plan hükümleri geçerlidir. Bitişik nizam 3 kat imarlıdır. Konut alanında kalmaktadır. Koruma amaçlı imar planı kapsamında birden fazla yola cephesi bulunduğundan dolayı ruhsat aşamasında Bursa Kültür Varlıkları Koruma Kurulundan görüş alınacaktır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR