İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl/Süleymaniye'de 92 m2 daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944297
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER YORUM 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5297 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL İCRA DAİRESİ
2018/5297 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Süleymaniye Mahallesi 505 ada 220 parsel sayılı 1. kat 2 bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede taşınmazın tapu kaydına uygun olarak zemin kat ve normal 2 katı olan ve üzerinde kapalı terası bulunan betonarme yapının mevcut olduğu ve kıymet takdirine konu olan meskenin bu binanın normal 1. katında yer aldığı tespit edilmiştir. Mimari olarak giriş,hol,salon,2 oda,mutfak,banyo ,Wc ve balkon kısımlarından ibaret olduğu ve ruhsat bilgilerindeki 92m2 alan bilgisini sağladığı görülen meskenin giriş kapısının çelik kapı,oda kapılarının dekoratif panel kapı, hol,ile banyo ve Wc zeminlerinin seramik banyo ve Wc duvarlarının fayans,pencere doğramalarının PVC doğrama camlarının çift cam ,oda zeminleri laminat parke olan meskenin mutfak kısmında güncel malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının bulunduğu ve ısıtma sisteminin katı yakıtlı soba ile sağlandığı tespitleri yapılmıştır. Kıymet takdirine konu olan meskenin bünyesinde yer aldığı yapının zemin katında market olarak faliyet gösteren bir işyerinin bulunduğu,dış cephesi sıvalı ve boyalı olan yapının ortak merdiven alanlarının mermer küpeştesinin demir olduğu,imar planına uygun olarak Blok inşaat nizamına göre inşa edilmiş yapının ön ve yan bahçe kısımlarının bu sayede bahçe olarak kullanıldığı tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Satışa konu olan meskenin Meydan sokak ve Huzur sokak kesişiminde yer aldığı ve köşe parsel konumunda olduğu ,cephe aldığı sokaklar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği ,yakın çevresinde düzenli ve planlı yapılaşmanınbüyük ölçüde tamamlandığı tespitleri yapılmıştır. Taşınmaza bilirkişice 140.000,00-TL (Yüzkırkbin-TL) kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Süleymaniye Mahallesi Ali Gülerer Sokak No:10 Daire No:2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 92 m2
Arsa Payı : 10/70
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon uygulama imar planı kapsamında olup konut alanı olarak işaretlidir.Güncel imar durumu incelendiğinde Blok inşaat nizamında 3 kat imarının bulunduğu görülmüştür.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR