İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl/Osmaniye'de 96 m² daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112238
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : OSMANİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1785 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNEGÖLİCRA DAİRESİ
2019/1785 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bursa İl, İnegöl İlçe, 109 Ada, 5 Parsel, OSMANİYE Mahalle/Köy, zemin kat 1 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Osmaniye Mahallesi 109 ada 5 parsel üzerinde bulunan yapı bünyesindeki zemin kat 1 Bağımsız bölümnolu taşınmaz olup, tam hisse ile dosya borçlusu adına kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Osmaniye mahallesi 109 ada 5 parsel üzerinde bulunanzemin kat ve normal 2 kattan ibaret betonarme yapının zemin katında yer alan 1 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu,bünyesinde yer aldığı yapının imar durum bilgilerine uygun olarak bitişik nizam 3 kat imarlı olarak inşa edildiği, yapının dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama işleminin uygulandığı ve dış cephe boyası ile boyandığı,ortak merdiven alanları ve sahanlıklarının mermer kaplı olduğu görülmüştür. Satışa konu olan zemin kattaki 1 bağımsız bölüm nolu mesken içinde yapılan incelemede mimari olarak hol,salon,3 oda, mutfak, banyo, Wc kısımlarından oluştuğu ve ruhsatta belirtilen 96m2 alan bilgisini sağladığı,daire giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC camları çift cam , oda ve salon zeminleri laminat parke,hol mutfak banyoWcve balkon zeminleri seramik, banyo ve Wc duvarları fayans,oda kapıları dekoratif panel kapı olan meskenin duvar tavan birleşim hatlarında kartonpiyer uygulamasının yapıldığı,mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının bulunduğu ve doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Cephe aldığı sokak bazındaBelediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği,yakın çevresinde düzenli ve planlı yapılaşmanın büyük ölçüde tamamlandığı,İnegöl alışveriş merkezine ve toplu taşım güzergah ve duraklarına yürüme mesafesi içinde bulunduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir.Satışa konu taşınmaza bilirkişice 240.000,00-TL kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Osmaniye Mahallesi Altay Caddesi No:25/1İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 96 m2Arsa Payı : 2/8 İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır.İlgi planlarda 109 ada 5 parsel nolu taşınmazın imar durumunun bitişiknizam 3 kat imarlı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası 2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1785 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR