İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İnegöl/Orhaniye'de avlulu iki katlı ahşap ev mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937390
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / İNEGÖL
: 145
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

İNEGÖL YILDIRIM 30.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
237,818 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 11:45
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/24 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye mh. 1526 ada 119 parsel sayılı taşınmaz 145,59 m² yüzölçüme sahip olup, tapu niteliği avlulu ahşap evdir. Taşınmaz üzerinde tapu bilgilerinde kaydı bulunan 2 katlı ahşap ev aynen mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki ahşap ev; cephe aldığı yola bitişik olarak yerel malzemeden eski mimari tarzda inşa edilmiş olup, tabanda yaklaşık 60 m² olmak üzere toplam olarak her iki katta 120 m² brüt alana sahiptir. 2 katlı evin yanında parsel içine girişi sağlayan demir bir kapı bulunmaktadır. Taşınmaz cephe aldığı Hatay sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik, telefon ve doğalgaz alt yapı şebekeleri tesis edilidir. Taşınmazın yakın çevresi içinde planlı yapılaşma hali hazırda devam etmekte olup, İnegöl Merkez Pazaryerine yürüme mesafesi içindedir.
Adresi : Orhaniye Mh. Hatay Sk. No:17 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 145,59 m2
İmar Durumu : 1/1 000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı, bitişik nizam 3 kat, arka bahçe: 4,75 mt. Ruhsat aşamasında zemin etüdü ve otopark şartı aranacaktır. 1/1 000 Ölçekli inegöl Revizyon Uygulama İmar Planı hükümleri ve Plan Notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 237.818,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR