İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl/Orhaniye'de 177 m2 dubleks daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115878
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 4+1
: 177
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OKUR 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/265 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli İnegöl İlçesi Orhaniye mahallesi Hamzabeyyolu Mevkii 1062 ada 5 parsel nolu taşınmaz üzerinde bulunan F blok nolu yapısınınnormal 2.kat+çatı katı seviyesinde yer alan10 bağımsız bölüm noludubleks meskendir. Taşınmaz tam hisse payı ile dosya borçlusu SCR Mermer Madencilik İnşaat Mühendislik San ve Tic.Ltd.Şti adına kayıtlıdır. Satışa konu olan meskeninmahallinde yapılan incelemede tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye mahallesi 1062 ada 5 parsel üzerinde bulunan F blok nolu yapının normal 2. Kat ve çatı katı seviyesindeki 10 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu,bünyesinde yer aldığı yapının dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama işleminin uygulandığı ve dış cephe boyası ile boyandığı,ortak merdiven alanlarının mermer kaplı küpeştelerinin krom malzemeden yapıldığı,ortak alanlarının temiz,bakımlı ve nezih bir görüntü sergilediği,site içinde yürüme yollarının araç park yerlerinin yeşil alanların,oturma gruplarınıntanzim edildiği,sınırlarının çevre duvarı ile çevrildiği ve Akpınar caddesi üzerindeki giriş kapısına otomatik raylı kapı sisteminin kurulduğu,sitenin cephe aldığı yollar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik,telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği,toplu taşım güzergahı üzerinde bulunduğu ve hemen site önünde otobüs durağının konumlandırıldığı,yakın çevresinde düzenli ve planlı şekilde inşa edilmiş ve inşa edilmekte olan site tipi yerleşimlerin bulunduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir. Satışa konu mesken içinde yapılan incelemede normal 2. Kattaki kısmının hol,2 oda,mutfak,banyo Wc ve balkon kısımlarından oluştuğu ,normal katla bağlantılı olan çatı katında ise hol,2 oda,banyo bölümleri bulunan taşınmazın ruhsatta belirtilen 177 m2 alan bilgisini sağladığı,daire giriş kapısı çelik kapı,oda kapıları dekoratif panel kapı,pencere doğramaları PVC camları çift cam,normal 2. Kattaki ve çatı piyesindeki odazeminleri ile salon zeminlerinin laminat parke,ıslak hacimler olan mutfak, banyo , Wcve balkon zeminlerinin seramik,banyo ve Wc duvarlarının tavana kadar fayans kaplı,salon tavanında dekoratif asma tavan,diğer oda tavanları ile duvar birleşim noktalarında kartonpiyer uygulaması yapılmış olan meskenin mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının mevcut olduğu ve doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaza bilirkişice 310.000-TL (Üçyüzonbin-TL)kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mahallesi Akpınar Caddesi Mavigöl Sitesi F Blok D:10 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 177 m2Arsa Payı : İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygula ma imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır.İlgi planlarda taşınmazın imar durumunun Emsal 0.75,Hmax:9.50mt olarak gösterildiğitespit edilmiştir.
Kıymeti : 310.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR