İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl Mahmudiye'de 79 m² daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063606
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

İNEGÖL YILDIRIM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1016 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/1016 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa İli İnegöl ilçesi Mahmudiye mahallesi 1294 ada 3 parsel A Blok zemin kat 2 Bağımsız bölüm nolu taşınmaz tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Mahallinde yapılan incelemede satışa konu olan taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Yenikent isimli konut sitesi içinde yer alan zemin kat ve normal 2 kattan ibaret betonarme karkas olarak inşa edilmiş yol seviyesi üzerinde 3 katı bulunanD blok nolu yapısınınzemin katında yer alan 2 bağımsız bölüm nolu mesken olduğu,bünyesinde yer aldığı yapının ortak merdiven alanlarının mermer kaplı,küpeştesinin krom olduğu,dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama işlemi uygulanmış olan yapının içinde yer aldığı sitede yeşil alanların ve araç park yerlerinin tanzim edildiği tespitleri yapılmıştır. Satışa konu olan mesken içinde yapılan incelemede mimari olarak hol,salon,3 oda,banyo,Wc mutfak ve kış balkonundan ibaret olduğu ve ruhsatta belirtilen 79 m2 alan bilgisini sağladığı,daire kapısı çelik kapı,oda kapıları dekoratif panel,pencere doğramaları PVC camları çift cam,banyo ve Wc zeminleri seramik,banyo ve Wc duvarları tavana kadar fayans ,hol,oda ve salon zeminleri laminat parke olan meskenin mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının bulunduğu ve meskenin doğalgaz kombi petek sistemi ile ısıtıldığı tespitleri yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu yer ve konum itibari ile Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinden yararlanır bir noktada yer aldığı gerek meskenin gerek bünyesinde yer aldığı D blok nolu yapının gerekse içinde yer aldığı sitenin genel itibari ile temiz ve nezih bir görüntü sergilediği ,yakın çevresinde site tipi yeni ve planlı konut sitelerinin bulunduğu tespit edilerek bilirkişice 230.000-TLkıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Mahmudiye Mahallesi Simge Sokak No:3/A D Blok Daire No:2İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 79 m2Arsa Payı : 3/192
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır. İlgi planlarda taşınmazın T.A.K.S:0.15, K.A.K.S:0.45 olmak ,yola olan cephe hattından 5 mt,yan parsel sınırlarından 3 mt çekmek kaydı ile ayrık nizam 3 kat imarlı olduğu gösterilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1016 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR