İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl/Mahmudiye'de 179 m² dubleks ev icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053765
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 4+1
: 179
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/91 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/91 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa İli İnegöl İlçesi Mahmudiye mahallesi 1301ada 8 parsel A Blok Zemin + birinci kat 2 bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Mahallinde yapılan incelemede satışa konu olan dubleks meskenin Aypark isimli site içinde yer alan A-blok nolu yapının bünyesindeki 2 adet ikiz dubleks meskenden 2 bağımsız bölüm nolu dubleks mesken olduğu tespit edilmiştir. Zemin kat ve zemin üstündeki bir kattan ibaret olan dubleks meskenin zemin katta hol,antre,mutfak ,oda ve Wc kısımlarından oluştuğu , zemin katla iç merdivenle bağlantılı 1. katta ise hol, 3 oda banyo -Wc kısımları bulunduğu görülmüş meskenin alan olarak her iki katta ruhsatta belirtilen 179 m2 alan bilgisini sağladığı tespit edilmiştir. Doğalgaz kombi cihazı ile yerden ısıtma sistemine sahip olan meskenin oda ve hol zeminlerinin seramik,ıslak hacimler olan banyo ve Wczeminlerinin yine seramik, banyo ve Wc duvarlarının fayans ,kapılarının lake boyalı mobilya kapı olduğu ,yapımında kalite olarak standartın üzerinde malzeme kullanıldığı görülen meskenin yine mutfak kısmında güncel ve kaliteli malzemelerden imal ve monte edilmiş mutfak dolap ve tezgahının mevcut olduğu, zemin katla bağlantıyı saplayan iç merdivenin basamaklarının mermer, küpeştesinin dekoratif tip krom materyallerden imal edildiği,duvar tavan birleşim noktalarında dekoratif amaçlı kartonpiyer uygulamasının yapıldığı,banyo kısmında kullanılan vitrifiye malzemesinin yine standartın üzerinde bir kaliteye sahip olduğu görülmüştür.Bünyesinde yeraldığı A blok nolu yapının dış cephesinde ısı yalıtım işlemi uygulandığı dış cephe boyası ile boyandığı,site içinde yürüme yollarının ,yeşil alanların ve otopark alanının oluşturulduğu ,site sınırlarının duvar ile çevrildiği ,cephe aldığı yollar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesi tesis edili olan meskenin gerek ikamet gerekse satın alım tabebi ile ilgili olara k tercih gören bir bölgede yer aldığıtespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir.Satışa konu taşınmaza bilirkişice 750.000-TLkıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Mahmudiye Mahallesi Demiralp Sokak Aypark Sitesi A2 Blok No:2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 179 m2Arsa Payı : 1/12 İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup konut alanı lejantlıdır. İlgi planlarda taşınmazın T.A.K.S:0.15, K.A.K.S:0.45 olmak ve yola olan cephe kattından 5mt komşu parsellerden 3mt çekmek kaydı ile ayrık nizam 3 kat imarlı olarak işaretlendiği görülmüştür.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (KDV Oranı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca %8 belirlenmiş olup, ihale kesinleşme tarihi 31/12/2019'dan sonra ki bir tarihe kalması durumunda KDV %18 olarak tahsil edilecektir.) Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 1.000,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/91 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR