İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl/Alanyurt'da 95 m2 daire icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093972
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3501 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ


2019/3501 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Alanyurt Mahallesi 2378 parsel numarasında kayıtlı, 19775,72 m² yüzölçümünde "Bahçeli Onüç Blokta Yüzyetmişiki Dairesi olan baş katlı betonarme apartman" niteliğindeki taşınmazın üzerinde bulunan sitede, 4. blok 1. kat 4 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Satışa konu meskenin üzerinde bulunduğu bina (4.blok) betonarme karkas şeklinde inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. 1. balkona mutfaktan çıkış sağlanmakta olup, 2 balkonun PVC doğrama ile kapatılarak oda bölümüne dahil edildiği görülmüştür. Taşınmazın mutfak, antre, hol ve salon zeminleri laminant parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Daire girişinde çelik kapı, iç mekan kapıları ise amerikan panel kapı (Salon ve Mutfak kapıları camlı panel kapı) olup, pencereler ile balkon kapısı PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Banyo, wc ve balkon zeminleri seramik, banyo duvarları tavana kadar, wc duvarları ise yerden yaklaşık 1,50 metre yüksekliğe kadar seramik kaplıdır. Banyo kısmında alafranga tuvalet, lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Wc bölümünde lavabo ve alaturka tuvalet bulunmaktadır. Mutfak dolapları ve mermer tezgahı 1. sınıf malzemeden imal edilmiş olup, mutfak dolabı ile tezgah arası seramik kaplıdır. Salon, hol ve 1 odanın tavanlarında dekoratif kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Taşınmazda ısınmanın doğalgaz (kombi) ile sağlandığı belirlenmiş olup, her odada yeterlı sayı ve kapasitede panel radyatör bulunmaktadır. Tüm altyapı abonelikleri mevcut olan binanın tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. Taşnımzanı bulunduğu site her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Satışa konu meskenin içinde bulunduğu site içerisinde tüm bloklarda ikamet edildiği, site içerisinde yürüme yollarının kilitli parke taşı ile döşeli olduğu görülmüştür. Site sınırlarının duvar ile çevrili olduğu, site içerisinde peyzaj düzenlemesinini yapıldığı, çocuk oyun alanları ve toprak futbol sahası ile açık otopark bulunduğu belirlenmiştir. Taşınmaza toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu yer ve konum itibari ile çevresinde site tarzı yerleşimlerin bulunduğu bir bölgede yer aldığı görülmüştür. Taşınmaza yakın konumda kapalı pazar alanı, market, okul vb yapıların bulunduğu tespit edilmiştir. Satışa konut taşınmaz İnegöl-Yenişehir yoluna kuş uçuşu yaklaşık 130,00 metre, Bursa-Eskişehir yoluna kuş uçuşu yaklaşık 2.300,00 metre mesafede yer almaktadır. Taşınmaza bilirkişi tarafından yapılan hesaplama ve değerlendirmeler sonucu 150.000,00 TL kıymet takdir (İnegöl İcra Hukuk Mahkemesi 2019/388 Esas 2019/701 Karar sayılı ilamı ile) edilmiştir.
Adresi : Alanyurt Mahallesi Kanarya Caddesi No:7 Seçkin Sitesi 4. Blok D:4İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 1/172
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Alanyurt Revizyon Uygulama mar Planı içerisinde kaldığı, imar paftalarında "konut alanı" olarak lejantlı olduğu, yapılaşma koşulunun ise Emsal (KAKS):1, Hmax:15,50 m olark gösterlmiştir
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3501 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR