İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İnegöl/Akhisar'da 362 m² arsa üzerinde bulunan tek katlı köy evi mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108797
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : AKHİSAR MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Binadaki Kat Sayısı : 1
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 02.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
215,700 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi Köyiçi Mevkii 126 ada 11 parsel sayılı taşınmaz, tapu kaydında arsa vasfında, 362,58 metrekare, üzerinde tek katlı 80 m2 tabanlı depodan meskene dönüştürülmüş tek katlı yapı ile birlikte parsel alanı içinde tamamı yerel ahşaptan yapılmış kuruluk diye tabir edilen yapı mevcuttur. Kalan kısmı boş bahçe durumunda ve parsel sınırları mevcut yapılar ve duvar ile çevrilidir. Bulunduğu yer ve konum alanı, cephe aldığı yolları bazında belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesi mevcuttur.
Adresi : Akhisar Mahallesi Köy İçi Mevkii İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 362,58 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İmar olarak 1/1000 ölçekli İnegöl Revizyon Uyguylama İmar Planında "Konut Alanında" kalmaktadır. Blok nizam 3 kat imarlıdır. Ön bahçe mesafesi 5 metre, yan bahçe mesafesi 3 metre arka bahçe mesafesi 4,75 metre Taks: 0,50, Kaks: 1,50
Kıymeti : 215.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : İnegöl Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR