ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İncirli Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887527
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7066 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2018/7066 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 6412 Ada, 17 Parsel, İNCİRLİ Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm. 47 nolu Özkan Apartamının Özellikleri ; Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır.2 bodrum, zemin ve 2 normal kat olmak üzere, toplam 6 kattan oluşmaktadır.Katlarda 3 olmak üzere üzerinde 14 mesken kullanımlı bağımsız bölüm bulunmaktadır.Dış cepheleri akrilik boyadır.Apartman giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı renkli alüminyum kapıdır.Bina giriş holü zemini mermer, yan duvarları 1,20 m mermer, yukarısı sıva üzeri plastik boyalıdır.Merdiven holleri ve merdivenler mermer, yanduvarları 1,20 m mermer, yukarısı sıva üzeri plastik boyalıdır.Ön bahçesinde sınırlı sayıda açık otoparkı bulunmaktadır.Yaklaşık 25-30 yıllık yapı olduğu değerlendirilmiştir.Bölgede elektrik,su,yol,kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Satışı istenilen 6 no.lumeskenin özellikleri; Binanın zemin katında bulunmaktadır ancak bina girişi 1. Bodrum kattan olduğundan 1. Kat görünümündedir.4 oda + salon + mutfak + antre-koridor +banyo + wc ve 3 balkondan oluşmaktadır.Antre-koridor; zemini laminat, duvarları ahşap lambri kaplamalı ve kartonpiyerlidir. Sabit dolaplar bulunmaktadır.Salonun ve odaların; zeminleri masif parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.1 odada sabit dolaplar bulunmaktadır.Mutfak; zemini laminat, duvarları seramik kaplamalı, mermerit tezgahlı, ahşap kaplamalı dolaplı ve pencere üstü kartonpiyerlidir.Banyo; zemini ve duvarları seramik kaplamalı, duş tekneli, duşakabinli, klozetlidir.Wc; zemini ve duvarları seramik kaplamalı, hela taşlı ve Wc önü lavaboludur.Isınma doğalgazlı ve kombilidir.Dış kapı çelik, iç kapılar ahşap pres, pencereler vernikli ahşap doğramalıdır.83. Sokağa göre arka ve 2 yan olmak üzere 3 cephesi bulunmaktadır.Bodrum katta 6 nolu kömürlüğü bulunmaktadır.Bağımsız bölümün net alanı (15,00 m2 balkonlar dahil) 146,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : İncirli Mahallesi Karaelmas Caddesi 83 Sokağın Kesiştiği Parselde Kurulu 47 Nolu Özkan Apartmanın Zemin Kat 6 Nolu Mesken Keçiören /AnkaraKeçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 995,00 m2
Arsa Payı : 78/995
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7066 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR