SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İlkadım Kılıçdede mahallesinde 3+1 daire mahkeme kararıyla satılıktır

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891920
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
1.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU

SAYI : 2018/9 Ort.Gid.Satış
GAYRİMENKULAÇIK ARTIRMA İLANI
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun İli, İlkadım İlçesi, Kılıçdede Mahallesi, Ada : 7857, Parsel : 1 de kayıtlı bulunan 1/6 arsa paylı, ikinci katta bulunan 3 bağımsız bölüm numaralı mesken 275.000,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Bina betonarma karkas tarzında yapılmış bir yapıdır, meskenin bulunduğu bina lise caddesine cepheli konumdadır, bina bodrum, zemin ve beş normal kattan oluşmaktadır, binanın dış cephesi minaral sıva, pencereleri PVC doğrama, apartman giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mozaik olup merdiven korkulukları yapılmamıştır, mesken antre, salon, mutfak, tuvalet, banyo ve üç yatak odasından oluşmaktadır, mesken 126 m2 bürüt, 100 m2 net alana sahiptir, meskenin içi sıvalı ve boyalıdır, tavanlarda kartonpiyer yapılmıştır, ıslak hacimlerin tabanları seramik, diğer kısımların tabanları laminant parke ile kaplanmıştır, mutfak dolap ve tezgahı yapılmış olup dış kapı çelik, iç kapılar ahşap kapı, ısınma münferit doğalgaz kombisi ile yapılmaktadır, binada asansör yoktur, bina yaklaşık 50 yıllık olup % 25 yıpranma olduğu takdir edilmiştir. Binanın 150 metre kuzeyinde İstiklal Caddesi, 100 metre güneyinde 100.yıl bulvarı bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Satış Şartları:
1.Satış 09/01/2019 günü saat 14.00 – 14.05 saatleri arası Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 04/02/2019 günü saat 14.00 – 14.05 saatleri arası Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.
2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, % 1 KDV, Binde 20 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.
6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Ort.Gid.Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.05/11/2018( İ.F.K. 126 ) Satış Memuru (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR