SAMSUN İCRA DAİRESİ

İlkadım/Kalkancı Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945284
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KALKANCI MAH. / UNKAPANI
: 187
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/133097 ESAS
Muhammen Bedeli
:
307,714 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2016/133097 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun İli, İlkadım İlçesi, Kalkancı Mah. 4571 Ada 1 Parsel C Blok 3.Kat 7 Nolu Bağımsız Bölümde yer alan taşınmaz mesken vasfındadır. Mimari projesine göre mesken brüt 187,00 m2, net olarak 167,98 m2 kullanım alanına sahiptir. Konut 4 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, gece holü, banyo, wc ve 4 adet balkondan oluşmaktadır. Hol, antre, gece holü, mutfak ve ıslak mahallerin zeminleri seramik diğer mahal zeminleri laminant parkedir. Mutfak dolapları mevcuttur. Salonda dekoratif alçıpan asma tavan bulunmaktadır diğer mahal tavanlarında kartonpiyer mevcuttur. Tavanlar ve duvarlar plastik boyalıdır. Konutun çelik kapısı bulunmaktadır. Asansörü bulunmaktadır. Bina doğalgazlıdır. Bina ortak alanlarında merdivenlerde döşemeler granit kaplama ve duvarlar plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi boyalı olup, mantolama mevcuttur. PVC pencere doğramaları mevcuttur. Bina giriş kapısı alüminyum kapıdır. Bina site içerisinde olup sosyal alanları ve otoparkı mevcuttur. Belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmaktadır.İmar Durumunda Yapılan İncelemeler: Samsun İli İlkadım İlçesi Belediye İmar Planında: Ayrık nizam 4 katlı konut alanına isabet ettiği anlaşılmıştır. (Saçak seviyesi 12.50 Metre. Taks:0,30 Kaks:1,30).aşınmaz: Kalkancı Mah. Mehtap Cad. Yeşil Vadi Sitesi C blok 3. Kat NO:16/7 İlkadım / SAMSUN adresinde yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde "Korunması gerekli kültür varlığıdır"ve "Aynı ada ve parselde A Blok (43) nolu bağımsız bölüm bu taşınmazın müşterek metalidir" şeklinde beyanlar bulunmakta olup bu şekilde satılacaktır.
Kıymeti : 307.714,78 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/133097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR