SAMSUN İCRA DAİRESİ

İlkadım/Cedit Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929687
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : CEDİT MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 157
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 17.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/162 Talimat
Muhammen Bedeli
:
211,072 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/162 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Tapunun, Samsun ili, İlkadım ilçesi, Cedit Mah, 7267 Ada, 3 Parsel, 3.Kat, 12 bağımsız bölümde kayıtlı "Mesken" vasıflı taşınmaz olduğu, "3 Nolu Odunluk" eklentisinin bulunduğu, binada asansör bulunduğu, mimari projesine göre taşınmazın; 3 yatak odası, hol (2), mutfak, depo, banyo, WC ve balkondan oluştuğu, dış kapının çelik,iç kapıların yağlı boyalı ahşap kapı olduğu, mutfak ve balkon tabanının seramik, oda tabanlarının ahşap olduğu, pencere doğramaların ısıcamlı PVC doğrama olduğu, mutfak tezgahı ve dolapların yapılı olduğu, ıslak hacimlerin seramik kaplı olduğu, iç sıva ve boyasının yapılı, tavanların kartonpiyer ile çevrili olduğu, meskende bireysel kombili panel radyatörlü kalorifer sisteminin bulunduğu, taşınmazın brüt 157 m², net 140 m² yüçölçümlü olduğu, raylı sistem durağına 300 m, Atatürk Bulvarı'na 300 m, Özel Liv Hospital Hastanesine 250 m, Büyükşehir Belediyesine 1 km, Cumhuriyet Meydanı'na ve Bulvar AVM'ye 2 km uzaklıkta bulunduğu, topoğrafik olarak düz bir parsel üzerinde bulunduğu, çevresinde 8 ile 10 kat arasında değişen yapıların bulunduğu ve yapılaşmanın büyük oranda tamamlanmış olduğu, ulaşım sorunu olmadığı, ulaşımın belediye otobüsleri, raylı sistem ve hat dolmuşları ile yapıldığı, belediyenin her türlü hizmetinden yararlandığı belirtilen taşınmaz tam hisse ile borçluya ait olup taşınmazın tam hissesi satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Liman Mah. Fener Sok. No:4 K.3 D.12 İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 649,79 m2
Arsa Payı : 746/17487
İmar Durumu : Var, Yola Mesafesi 300 m, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar
Planında: Blok Nizamn (BL-8) Sekiz Katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 211.072,93 TL
KDV Oranı : 3065 Sayılı KDV K.'nun 17/4-ş maddesi uyarınca KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/162 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR