KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İkitelli Mehmet Akif Mahallesi'nde arsa payı icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064611
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF MAH. / ATAKENT
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18495 ESAS
Muhammen Bedeli
:
91,159 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 15:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/18495 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi İkitelli mahallesi K.,Halkalı Çift. Mevkii 252 ada 1 parsel sayılı 192,95 m² alanlı ARSA; ilgili taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+4 adet normal kat ve teras katından müteşekil B.K.K. bir yaının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Yapıda kat irtifakı yoktur. Yapı da bulunan mes kenler iki oda, bir salon, mutfak, banyo, balkon ve wc'den ibaret olup meskenlerin salon ve oda taban alanları parke, ara ıslak alanları(hol, antre, balkon, mutfak, banyo) gibi alanların taban alanları seramik, meskenler plastik badanalı, elektrik ve suyu suyu mevut, doğalgaz ısıtma sistemli, mutfak dolapları laminat, tezgahı mermer, duvarları fayans, banyosu klozetli lavabolu duşakabinli, duvarları renkli fayans, iç doğramaları kapı kanat ve aksamları beyaz ahşap yağlı boyalı, dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen olduğu, mahallinde yapılan ölçümde tahmini ve takribi olarak 55 m² alanları meskenler oldukları tespit edilmiştir. Mahalinde yapılan ölçümlerde tolam inşaat alanının tahmini ve takribi olarak 700 m² alanlaı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz tapuda beyanlar hanesinde bulunan M.TEİAŞ Müdürlüğü lehine 192,95 m² sahada daimi itifak hakkı, ....Altun'a ait veraset ilişiği kesildiğine dair belge yevmiye sırasında mahfuzdur şerhleri ile tescil edilecektir.
Adresi : İkitelli Mehmet Akif mahalesi 1. Aşık Veysel caddesi No: 100 Küçükçekmece İstanbul
Yüzölçümü : 192,95 m2
İmar Durumu : Dosyasında bulunan İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi İkitelli Mehmet Akif mahallesi 252 ada 1 parsel sayılısöz konusu parsel 23/05/2008-26/02/2018 tasdik tarihli, 1/1000 ölçzekli ikitelli alt bölge revizyon uygulama imar planı notlarında 1.12 ve 2.8 maddesi hükümlerine haiz E:2.00 bitişik nizam 3 kat (b-3) ticaret+konut (T+K) alanında kalmaktadır. Plan veya palan notlarında 1.36 maddesinde 3 kat yapılaşma öngrülen,1000 m² den küçük parsellerde talep edilmesi halinde meri plana göre (1 bodrum+zemin+2 normal kat+zemin kat konturlarından çap olmak üzere tespit edilecek inşaat alanı aşılmamak ve bodrum katların iskan edilmemesi kaydı ile zemin+3 normal kat+çap yapılabilir" denilmekedir. Parsel üzerinden Engrji akil hattı (ENH) geçtiğnden uygulama aşamasında kurum görüşlerine uyulacaktır.
Kıymeti : 91.159,00 TL(Borçlunun 3/32 hissesinin değeridir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : M.Teiaş Müdürlüğü lehine 192,95 m² sahada daimi itifak hakkı, ....Altun'a ait veraset ilişiği kesildiğine dairbelge yevmiye sırasında mahfuzdur, ihtiyati haciz, haciz şerhleari mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu alım harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18495 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR