IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Iğdır/Söğütlü Mahallesi'nde 1411 m2 arsa üzerindeki kerpiç ev icradan satılıktır

IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942083
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : SÖĞÜTLÜ MAH. / IĞDIR
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
529,125 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASIIĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/4 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Iğdır İl, Merkez İlçe, 677 Ada, 5 Parsel, SÖĞÜTLÜ Mahalle/Köy, HAMAM Mevkii, İKİ KERPİÇ EV VE BAHÇE. Taşınmazın bilirkişi raporu: Keşif günü fen bilirkişisi söz konusu parsel üzerinde herhangi bir ev kalmadığını beyan etmiştir. Ayrıca fen bilirkişisi söz konusu parselin bir kısmının duvarın dışında kaldığını ifade etmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmazın jeolojik yönden zemin yapısı düzgündür. Bahse konu taşınmaz şehir merkezinde olup, Polis Evine ve Kültür Merkezine yaklaşık 320 mt mesafede, Ticaret Odasına yaklaşık 250 mt mesafede, Iğdır Lisesine yaklaşık 580 mt mesafede, Belediye Meydanına ve Hükümet Konağına yaklaşık olarak 690 metre mesafededir. (Ölçüler kuşbakışı olarak verilmiştir) Kıymet takdirine konu taşınmaz Iğdır'ın son yıllarda orta yoğunlukta rağbet gören bir bölgesindedir. Belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsanın konumu, imar durumu, geometrik şekli, belediye hizmetlerinden yararlanma, arz talep gelişimi, sosyal-kültürel ve ticari olanakları, şehir merkezine yakınlığı vb özellikleri göz önünde bulundurularak keşif tarihi itibariyle o bölgedeki değerinin yaklaşık olarak 375,00 TL/m² civarında olduğu kanaatine varılmıştır. Bu hususla, kıymet takdirine konu taşınmazın değeri ise; (375,00 TL/m²) x (1.411,00 m²) = 529.125,00 TL olarak hesaplanmaktadır. İhale Damga Vergisi Satış Bedeli Üzerinden Hesaplanacaktır
Yüzölçümü: 1.411m² İmar Durumu:Ayrık nizam üç kat mesken

Kıymeti:529.125,00TL KDV Oranı:%18
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü:10/04/2019 günü 11:00-11:05 arası

2. Satış Günü:08/05/2019 günü 11:00-11:05 arası

Satış Yeri:IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASIIĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR