IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135876
Şehir : Iğdır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 25.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/187 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
268,789 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. IĞDIR İCRA DAİRESİ

2019/187 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Iğdır İl, Merkez İlçe, 438 Ada, 10 Parsel, BAHARLI Mahalle/Köy, A BLOK,1. Kat, 4 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazın olduğu yapı toplamda 6 katlı (bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat) ve benotarme olarak inşa edilmiştir.Kıymet takdirine konu taşınmazA blok 1. Kat 4 bağımsız bölüm sayılı meskenin bulunduğu bina betonarme karkas yapı olup, yaklaşık 8-10 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.Iğdır lisesine yaklaşık 400 mt mesafede, Hüsnü Özyeğin İlkokuluna yaklaşık 380mt mesafede, valilik yolu olarak bilinen tansu çiller caddesi girişindeki vali konağına yaklaşık 600 mt mesafede, merkez sağlık ocağına yaklaşık 400 mt, valilik binası ve belediye binasına yaklaşık 580mt mesafededir (Mesafeler kuş uçuşu olarak ölçülmüştür).Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu binanın asansörünün olduğu, doğalgaz bina kolon hattının çekili olduğu, evin sayacının takılı olduğu, daire içine doğalgazın çekildiği görüldü.Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakı dosyasında bulunan projeden kıymet takdirine konu taşınmazın 3 oda 1 salon, antre mutfak banyo wc ve 2 balkon mahallerinden oluştuğu anlaşıldı.Belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmakta olup, Iğdır'ın merkezi ve değerli bir bölgesinde bulunmaktadır. Kat irtifakı dosyasında bulunan mimari pjojeden 4 bağımsız bölüm numaralı meskenin alanı yaklaşık brüt 168 m2, net alanı yaklaşık 138 m2 olarak hesap edilmiştir.
Adresi : Bağlar Mah. Kafkas Cad. Atlas Apartmanı A Blok No:15 Merkez / IĞDIR
Yüzölçümü : 925 m2 (Parselin tamamına aittir)
Arsa Payı : 45/463İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 268.789,21 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir; Ayrıca Yönetim planı:06/09/2010, ...KM ne çevrilmiştir beyanları bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
NOT: İŞBU İLAN TEBLİĞ EDİLEMEYEN İLGİLİLERE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/187 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Önemli Not: İş bu ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde müdürlüğümüzce karar verilerek yapılacak olan ilanların tüm ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır. Taşınmazların fiziki ve kadastro, tapu, imar ayıplarından memurluğumuz sorumlu değildir. İlan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR