AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yapımı tamamlanmamış daire

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00851042
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / AKÇAABAT
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 11.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/260 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2017/260 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 582 Ada, 4 Parsel, Yaylacık Mahalle,Yolkenarı Mevkii,1Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Trabzon-Giresun karayoluna yaklaşık 650-700m güneyinde bulunmaktadır.Taşınmazın ulaşım problemi bulunmamakta olup Trabzon-Giresun karayolundan güney yönde devam eden Güven sokak üzerinden ulaşımı sağlanmaktadır.Deniz manzaralıdır.İl ve İlçe merkezinin dışında kalmasına rağmen, bulunduğu mevki sayfiye yeri olup yüksek katlı ve site tarzı binaların yoğun olmadığı bir muhittedir.Taşınmaz İlçe merkezine 1,5-2km mesafede,Devlet sahil yoluna 650-700m mesafededir.İlgili belediyesinde bilirkişi tarafından resen araştırma neticesinde taşınmazın yapı ruhsatını 05/09/2010 tarihinde almış olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın bulunduğu bina parsel üzerinde 100m² taban alanına kurulmuş 4 katlı betonarme binadır.Binada her katta 1 daire bulunmakta olup girişi zemin kat seviyesindedir.Bağımsız bölümün projesi 2+1 mimari tarzda yapılmış olup içerisinde 1 adet yatak odası,1 çocuk odası,1 oturma salonu,mutfak,geniş bir antre,banyo ve WC bulunmaktadır. Taşınmazın ne kullanım alanı 75,77m² olarak projelendirilmiştir.Bağımsız bölümün inşaatının henüz tamamlanmamış olduğu görülmüştür.
Adresi : Tranbzon İli,Akçaabat İlçesi,Yaylacık Mah.Yolkenarı Mevkii,582 Ada,4 Parsel, Zemin Kat,1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 300 m2
Arsa Payı : 8/35
İmar Durumu : Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğünün 15/06/2017 tarih ve 3301 sayılı yazısı ekinde sunulan imar durumuna göre taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam 5 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/260 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR