BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876064
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ARDIÇLI MAH. / İNCİRTEPE
: 287
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4207 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2200000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/4207 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 127 Ada, 10 Parsel, ÇINAR Mahalle/Köy, ÇİFTLİK Mevkii, 20 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Ardıçlı Mahallesi, Ardıçlı Evler, Site içi, A 3 Yolu üzerinde Turkuaz 14/2 (N.117) kapı nolu, F181 tipi villa Esenyurt adresinde, 127ada, 10 parsel sayılı 15.783,00 m2, arsa üzerinde betonarme karkas villa üç cepheli, tek yandan ikiz Takriben 287m2. kendine ait bahçe içinde yer almaktadır. Açık otoparkı mevcut olup ayrık nizamda site şeklinde Tripleks Villa tarzında inşa edilmiştir. Kat mülkiyetli villanın bulunduğu bölgenin altyapısı tamamlanmış, Belediye hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Yakın çevresinde genellikle orta ve üst düzey sayılabilecek gelir düzeyine sahip kimselerin ikamet ettiği konut alanında kalan yapı, küçük ve orta vasıfta muhtelif mahalli işletmelerin yanı sıra özel hastane, ilköğretim, lise, MİGROS, ŞOK, BİM, A-101 gibi market, eczane vs... yürüme mesafesindedir. Bölge de ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş taksi gibi toplu taşıma araçlarıyla oldukça kolay ve rahat sağlanmaktadır. Tem otoyoluna ve Bahçeşehir'e 3 km mesafededir. Villa çevresi bahçe duvarları ve süs bitkisi ile çevrili olup muhtelif sayıda çam ağaçları ve süs bitkisi ve bakımlı peyzaj düzenine sahiptir. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, kısmen dekoratif olarak doğal taş kaplama yapılmıştır. Betorname kasrkas sistemi ile inşaa edilmiş 19 yıllık binadır.
Ana özellikleri:
Satışa konu taşınmazın 15.783,00 m2 alan üzerinde yer alan F YÜZSEKSENBİR Tipi Tripleks Villa halinde ikiz nizamda inşa edilen ana taşınmazda (12 adet) yer alan, Tripleks Villa şeklinde oluşan betonarme yapı : 1 yarı Bodrum + Zemin+l Normal olmak üzere toplam 3 katlı olan taşınmaz Tapu kaydında 336/9516 arsa paylı müstakil, 2.0 no lu bağımsız bölüm tripleks Villa olarak tescil olunmuştur. Bina yaklaşık 15-16 yaşında olup, dış cephede ısı yalıtımı, boyalı ve mantolama mevcuttur. Yerleşim alanında su, elektrik, doğalgaz ve alt yapı tesisatı bulunmakta olup Belediye hizmetlerinin tümünden yararlanmaktadır.
Bağımsız Bölüm Özellikleri:
Dava konusu İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Ardıçlı Mahallesi, 127 ada, 10 parsel sayılı, 15.783 00m2 alanlı taşınmazda% 20-25 gibi eğimle alçalmakta olan 336/9516 arsa paylı, Tripleks Villa olarak inşa edilen bağımsız Böl.No.20, İç kapı No.117 deki taşınmazdır. Giriş kapısı çelik olan üç katlı villa, toplamda takriben net 272 m2 2 alanlı olup, bodrum kat: 102,03 m2zemin kat:105,50 m2 1. Normal kat: 94,65 m2 dir. Zemin kat girişinde camekanlı rüzgarlık bulunmaktadır. Villanın oturum planı itibariyle hole açılan salon,camekanlı kış bahçesi, mutfak, banyo, WC, balkon şeklinde bodrum katta ;önü bahçeye açılan salon, Amerikan tipi açık mutfak,iki yatak odası, banyo, depo(kiler) ,merdiven altında yüklük ve bahçe terası ,bahçeyle irtibatlı olan yarı bodrum katlı bahçede otomatik bilgisayarlı sulama sistemi bulunmaktadır. Normal katta hol, 3 yatak odası, biri ebeveyn banyolu olmak üzere iki banyo tuvaletten, balkon olarak tertiplenmiştir. Salon ve oda zeminleri ahşap parke, yarı bodrum kat salon zemini traverten mermer, kat balkonu, terası ve tüm ıslak zeminleri traverten mermer kaplıdır. Kartonpiyerli, duvarlar saten boyalı. Düzgün işçilik ve kaliteli malzeme kullanılan dairede katlar arası masif ahşap kaplama merdivenli, ıslak zeminler seramik ve traverten mermer kaplı olan taşınmazda, banyoda kabinli duş teknesi, lavabo, klozet ve diğer armatürler ve donatılara sahip, mutfaklarda tezgâh üstü ve altı dolaplar ile diğer armatürler mahallinde mevcuttur. Pencere doğramaları PVC ısı camlı, kaliteli iç panel kapılardan müteşekkil kaliteli malzeme işçilik kullanılan taşınmazda; Su, elektrik ve doğalgaz mevcut olup, ısınma müstakil Kombi şeklinde doğalgazlı kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Sitede özel güvenlik, bahçe peyzajı, yürüme yolları, yapı adasında ait yüzme-havuzu, bakımlı ve düzenli bahçe alanları, site içi yollar ve sosyal tesisleri bulunan ve prim yapan özel projeler den biri olarak nitelendirilebilir.
Taşınmazın Durumu ve Değerlendirme:
Adresi : Ardıçlı Evler Site İçi, A3 Yolu Üzeri, F181 Blok, Turkuaz14/2(No:117) Kapı Nolu,Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 15.783 m2
Arsa Payı : 336/9516
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Esenyurt TEM Güneyi,3.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E: 0.45,H mak. 6.50m. Konut Alanında kaldığı belirtilmiş olduğu, " Anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 2.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR