KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875134
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : KALBURCU MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 5+1
: 350
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1032 Talimat
Muhammen Bedeli
:
650000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 15:15
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 15:15
Satış Yeri
:
Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2017/1032 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 1475 Ada, 1 Parsel, Kalburcu(Şuyulandırma) Mahalle, Adıören Mevkii, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Körfezin yaklaşık 10 km.kuzeyinde Kalburcu Köyü sınırları içerisinde yer alan ENKA sitesi içerisinde kalmaktadır.Site içerisinde 1475 ada 1 nolu parselde toplam 43 adet villa,sosyal tesisleri,yüzme havuzu ve park alanları bulunmaktadır.Site herşeyi ile tamamlanmış yapıların tamamı kullanılır vaziyettedir.Satışa konu taşınmaz sitenin orta kısmında yer almaktadır.Kapı numarası 88' dir.Dubleks villa yaklaşık 10 yıllıktır,villa bodrum kat+zemin kat ve birinci kattan ibaret olup,bodrum katında 1 oda sığınak ve 1 oda çamaşır odası olarak düzenlenmiş,zemin katında garaj,salon,oda,mutfak,wc ve teras olarak düzenlenmiş,birinci katında 3 oda,banyo ve balkon şeklinde düzenlenmiş olup bina toplam inşaat alanı teras ve balkon dahil 350 m2'dir.Bina dıştan sıvalı boyalıdır,çatısı oturtma çatı ve kiremit kaplıdır,bina iç doğramaları ahşap,dış doğramaları pvc, zemin döşemeleri laminat parke,ıslak hacimleri kalebodur,duvarlar saten alçılı ve kartonpiyerlidir, salonda şömine vardır,binanın tüm cepheleri açıktır.Bina inşaatında lüks yapı malzemeleri kullanılmıştır, bina bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 4.sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : Kalburcu Köyü Enka Sitesi Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 1/43
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Planında konut alanında kaldığı Emsal:0,12 Hmax:2 kat olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İntifa Hakkı : Parsel üzerinden atıksu kanalı irtifa hakları vardır.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1032 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR