GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875032
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : BOĞAZKÖY İSTİKLAL MAH. / BOĞAZKÖY
: 263
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1709500 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI, 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ

2018/128 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 5711 Ada, 9 Parsel, BOĞAZKÖY Mahalle/Köy, DERBENT Mevkii, 10/A Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Arnavutköy - Habibler yolu üzerinde konumlu Fenertepe Villaları içinde bulunmaktadır ve bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat olmak üzere toplam 3 katlı olarak projelendirilmiştir. Bodrum kat 77,1 m2; zemin kat 88 m2; normal kat 98 m2 olan, toplam brüt 263 m2 büyüklüğündeki taşınmazın projede bodrum katında bahçe olup, sığınak, depo, makine dairesi ve hol olduğu halde, daire olarak çevrildiği, zemin katında giriş holu, salon, balkon ve mutfak; normal katında 3 adet oda, 2 adet banyo, balkon ve hol bulunmaktadır. Banyo, mutfak, teras ve hol zeminleri seramik kaplanmış, salon ve odalarda ahşap parke döşeme kaplaması kullanılmıştır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, pencereleri ahşap görünümlü PVC mamuldendir. Dış cephesi; bodrum kat taş desenli kaplama, diğer katlar ise dekoratif sıvalı mantolama kaplaması ile kaplanmış ve pencere etrafı söveli olan taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Site dışındaki bölgede yapılaşma bulunmamakta olup, kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Market, çarşı, sosyal tesisler ve havuz gibi zengin sosyal donatıya sahip sitede, özel güvenlik hizmeti bulunmaktadır.
Adresi : Boğazköy İstiklal Mah., Kümbet Sk. No: 2Bc/1Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 263 m2
Arsa Payı : 373/5976
İmar Durumu : 75 ki/ha yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.709.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YÖNETİM PLANI: 01/04/2004
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI, 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR