BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874275
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2170 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3500000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:10
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 14:10
Satış Yeri
:
Büyükçekmeceadliyesiek bina yanı mezat salonu ay merkez karşısı büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2170 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1- TAPU KAYDI :
Dosyasında mevcut Büyükçekmece Tapu Müdürlüğünün 11.5.2018 tarihli yazısı ve eki tapu kaydına göre; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Karaağaç Köyü Sırtköy Çiftliği mevkii, 2000/1068807 arsa paylı, 236 ada, 1 parsel, 96 no.lu villa niteliğindeki bağımsız bölümün kayıtlı olduğu, kaydında belirtilen şerhler ve bir banka lehine ipotek hakkının bulunduğu belirtilmektedir.
2- İMAR DURUMU :
Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığının 25.6.2018 tarihli imar durum yazısında; Büyükçekmece İlçesi, Karaağaç Köyü, 236 ada 1 parsel numaralı taşınmazın Büyükçekmece Göl Havzası, kısmen uzun mesafeli korunma alanında, kısmen orta mesafeli koruma alanında olup, 13.6.2013 onay tarihli 1/1000 ölçekli Büyükçekmece göl havzası uygulama imar planında, uzak mesafede kalan kısım ayrık nizam 2 kat, Emsal: 0.15, orta mesafede kalan kısım ayrık nizam 2 kat Emsal: 0.10 konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
3- HUDUDU VE SAHASI :
Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
4- TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU :
Kıymet takdirine konu taşınmaz tapunun Karaağaç Köyü 236 ada 1 parselinde kayıtlı olup; adres olarak; Büyükçekmece Karaağaç Köyü, Sırtköy Çiftlik yolu üzerinde, Toskana Vadisi Yerleşkesi içinde, Sırtköy Bulvarı, No. 33, D:96 adresinde yer almaktadır.
Keşif tarihinde villa kapısı kapalı olduğundan özellikleri Büyükçekmece Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, emsal villa gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle;Buna göre; villa bodrum + zemin kat + 1.Normal Kattan oluşmaktadır. Bodrum kat; iki adet depo çamaşır odası, tesisat odası, banyo vesığınaktan oluşmaktadır. Zemin kat; rüzgarlık, girişte hol, salon, yemek odası, mutfak, tuvalet, balkon, merdiven, merdiven holü ve garaj bölümlerinden oluşmaktadır. 1. Kat; merdiven, merdiven holü, oda, soyunma bölümü, banyo tuvalet, balkon, giyim odası, banyo tuvalet, oda, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Üst düzeyde kaliteli bir malzeme ve işçilik sarfıyla inşa edilmiştir. Sadece İstanbul’un değil; Ülkenin isim yapan villa projelerinden biri olup, içerisindeki villalar özel bir müşteri kitlesine hitap etmektedir.
Villa dış kapısı ve bahçe giriş kapısı ferforje tip demir kapı, giriş kapısı iki kanadı açılır tip kapı, dış cephe doğramaları ahşap rengi pvc malzemeden imal çift camlıdır. Oda kapıları mobilya kapı, zeminler parke, ıslak alanlar seramik/fayans, duvarlar saten boya ve tavanlar asma tavan spot aydınlatmalı ve merkezi havalandırma sistemli olduğu belirtilmiştir. Bağımsız bölümde ankastre ürünleri, vitrifiye ve armatürler, tezgah ve dolaplar, anahtar, priz ve sigortalar, radyatörler mevcuttur. Doğalgaz bağlantılı, ısınma sistemi kombidir. Taşınmazın salonu şömineli, iç merdivenler mermer döşeme ve korkulukları üst kısmı ahşap ferforje demir olduğu belirtilmiştir. Villanın etrafı duvarlarla çevrili, dış cephesi mantolamalı ve yalıtımlı, teras ve balkon korkulukları ferforje demir olduğu görülmektedir. Aşağıda gösterilen projeye göre; villanın takribi kullanım alanı takriben 488 m2 civarındadır. Villanın bakımlı bahçesi bulunmaktadır. Villada imalatlar kaliteli malzeme ve işçilik sarfıyla gerçekleştirilmiştir. Villada sürekli oturulmadığı, zaman zaman kullanıldığı bildirilmiştir. Şehrin içerisinde ancak, doğayla baş başa bir özelliğe sahiptir. Bahçesinde ayrıca taş kaplama barbeküsü mevcuttur. Bahçesi düzenli ve bakımlıdır. Villa yetişkin ağaçlarla çevrilidir. Bahçesinde kamelyası, doğal taş döşeli yürüme yolları bulunmaktadır.
Yerleşim Büyükçekmece Gölüne yakın konumda, farklı mimariye sahip, 1.700.000 m2 bir arazi içerisinde 174 adet malikaneden oluşmaktadır. 16.000 m2 bir alan üzerinde kurulu spor ve yaşam merkezi, Toskana Çarşısı, tenis, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı ve açık yüzme havuzları, aerobik, spa ve güzellik merkezinden oluşmaktadır. 24 saat güvenlik ve sosyal tesis imkanına sahiptir. Yakın çevresinde Alkev, Yıldız, Kültür 2000 kolejleri eğitim faaliyeti vermektedir. Bölgede binicilik, cross, bisiklet, su kayağı, yelken, kürek gibi sporlar imkan dahilindedir. Siteye iki ayrı yönden ulaşım imkan dahilindedir. Bunlardan ilki; doğrudan Hadımköy yolu bağlantılı asfalt yolla, diğeri Büyükçekmece Stat yolunun devamında, Eskice Gürman Çiftliği bağlantılı asfalt yoldur. Bu iki yolla hem E5, hem TEM katılımları mümkündür. İlçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına uzak kalmaktadır. Ulaşım özel araçla imkan dahilinde olup, belirli saatlerde toplu taşıma olanaklarından yararlanmaktadır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
NETİCE VE KANAAT :
Kıymet takdirine konu taşınmazın yeri, yöresi, mevkii, ulaşım ve alışveriş imkanları, toplu taşım ve alışveriş noktalarına uzak mesafede oluşu, altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş planlı bir gelişim gösteren yerleşim alanında yer alması, villa iç imalatlarındaki noksanlıklar, sosyal tesis ve sunulan imkanlar, doğayla baş başa konumu, villaya ait yüzme havuzu ve bahçe peyzajı, havasının temizliği, komşu parsellerinin Alkent 2000 ve kolejlerin teşkil etmesi, çevre yolları ile E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanı, paranın satın alma gücü, rayiç değerler, bu çevrede taşınmaza olan talep, gayrimenkulün yaptığı prim, ticari yöndeki gelişmeler, bölgede gerçekleşen rayiç alım satım değerleri ile gayrimenkulde görülen arz talep dengesi gibi hususlar dikkate alındığında; kıymet takdirine konu yukarıda yeri, adresi, tapu kaydı, imar bilgileri, konumu ve bilhassa inşai özellikleri belirtilen taşınmazın değerinin 3.500.000,00 TL olarak hesap ve tesbit edildiğine ilişkin,
Yüzölçümü : 488 m2
Arsa Payı : 2000/1068807
Kıymeti : 3.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPUKAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Büyükçekmeceadliyesiek bina yanı mezat salonu ay merkez karşısı büyükçekmece/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2170 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR