SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860559
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 4+1
: 224
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4027 Esas
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı)SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ

2018/4027 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, ve özellikleri : Sakarya İli, Erenler İlçesi, Erenler Mah. 11087 Parsel, 6.719,24 m2 yüzölçümünde içinde bahçeli 12 adet ikiz dubleks villa ve bahçesi bulunan, 1/24 arsa paylı, 4 Bağımsız Bölüm nolu dubleks meskendir. Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup hissesi tamdır. Taşınmaz Bağlar Mah. Pınarkent Sitesinde bodrum üstü 2 kat+çatı katından ibarettir. Dışı sıvalı ve boyalı,kapısı çelik kapılı,pencereleri ısıcamlı ve PVC kaplamalıdır. Zemin katta bir salon, mutfak, hol, lavabo, banyo ve balkon, birinci katta 3 oda, banyo ve tuvalet, giriş holü ve balkon, çatı katında bir oda, teras, banyo ve balkondan oluşan toplam 224,00 m2 miktarlı dublekstir. Dubleksin ıslak zeminleri ve mutfak zemeni seramik ,salon ve odaların zemini parke kaplamadır. Mutfak tezgahı granit olup tezgah üst ve alt dolapları bulunmaktadır. Doğalgaz kombi ısıtmalı dairenin tuvalat ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Bağlar mahallesinde bulunan taşınmaz Bağlar caddesi üzerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 700 metre mesafededir. Taşınmaz her türlü alt yapı, Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmakta olup taşınmazın bulunduğu alanda yapılaşma yoğunluğu fazladır.
Erenler Belediye Başkanlığı,İmar ve Şehircilik müdürlüğünden alınan bilgiye göre taşınmazın "Uygulama imar planında konut alanı içinde kalmakta olduğu,ayrık nizam,3 kat,taks 0.40-kaks 1,20 yapılaşma şartlarına haizdir denilmektedir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı)SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4027 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR