MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847200
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : ESKİ MEZİTLİ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 5+1
: 403
Banyo Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/86 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2500000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2017/86 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERi: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mah. 1103 Ada, 1 Parsel, D Blok, Zemin+1 kat, 1 Nolu Bağ. Böl. satışa çıkartılmıştır. Ana taşınmaz üzerindeki dubleks konutların yapımına Mezitli Belediyesince verilen 16.12.2010 tarih ve 2010/186 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesindeki vaziyete planına göre ana taşınmaz üzerinde 5 dubleks konut(villa) bulunmakta, ana taşınmazın etrafı bahçe duvarı-hazır korkulukla çevrilmiş, site giriş kapısı raylı-sürgülü demir kapı, site girişinde güvenlik kulübesi ve güvenlik bulunmakta, site içerisindeki yapılaşmalar kendi bahçe alanı içerisinde müstakil yapılaşma şeklinde olup D Bloğun etrafı bahçe duvarı-hazır korkulukla çevrilmiş, bahçe giriş kapısı demir doğrama, bahçe alanı içerisinde saha tanzimi ve çevre düzenleme çalışmaları yapılmış, bahçe alanındayüzme havuzu, betonarme olarak yapılmış güney ve batısı kapalı yaklaşık 78 m² alanlı, mutfak ve oturma alanı bulunan, kiremit çatı örtüsü ile örtülü kamelya, köpek kulübesi ile değişik yaş ve türde süs ve peyzaj ağaçları bulunmakta, kamelyada mutfak dolabı ve tezgahı ile şömine ile bahçe alanında aydınlatma sistemi mevcut, alacak konusu villa betonarme karkas olarak yapılmış, Z+1 katlı, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre zemin katta; oda, salon, mutfak, banyo, wc, tesisat odası, çamaşır odası, kiler ve müştemilatı, normal katta; 5 oda, 4 banyo, 3 soyunma odası, 1 balkon ve müştemilatı bulunmakta, yaklaşık 403 m² net alanlı, villanın dış cephesi dış cephe boya kaplama, trabez çatılı, çatısı kiremit çatı örtüsü ile örtülü, giriş kapısı çelik kapı, ıslak hacimler hariç yer döşemeleri mermer- laminat parke, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencereleri pvc doğrama üstü panjurlu, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, mutfak dolabı ve tezgahı, tavan kenarlarında kartonpiyer ve asma tavan çalışmaları mevcut, üst kata çıkış için betonarme olarak yapılmış merdivenin basamakları mermer döşeme, merdivenve balkon korkuluğu ferforje imalat, akıllı ev sistemli villa hali hazırda kullanılmamakta, ana taşınmaz Eskiköy Caddesi ile Vatan Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 2.250 metre batısında yer almakta, taşınmazın yakın çevresinde Mersin Özel Ata İlkokulu bulunmakta, belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım toplu taşıma ve özel araçlar ile sağlanmaktadır.
Adresi : Eski Mezitli Mah, Eskiköy Cad, No:75/D, MbOlive Konakları Mezitli/MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 6.142 m2 ,

Arsa Payı : 1366/6142
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, E=1,00olarak işaretli olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 2.500.000,00 TL ,

KDV Oranı : %8 (Satışımız 30/10/2018 tarihinden sonra kesinleşmesi halinde KDV Oranı %18 olarak uygulanacaktır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası ,

2. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR