SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00792109
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : RÜSTEMPAŞA MAH. / SAPANCA
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 24.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/611 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ

2017/611 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 45 Ada, 76 Parsel, RÜSTEMPAŞA Mahalle/Köy, B/30 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, güvenlikli, etrafı çevrili, bahçe düzeni yapılmış, içinde kapalı ve açık yüzme havuzu, hamamı, saunası, kafeteryası, çocuk oyun alanı ve 58 adet mesken bulunan site içinde kıymet takdirine konu taşınmaz doğu yönünde, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, yaklaşık 4 yıllık, ikiz villa olarak inşa edilmiş, sağ tarafta kalmakta, içten merdivenli betonarme yapı mesken binada 3 oda, salon, mutfak, banyo wc, tuvalet ve 2 balkon bulunmakta 128.00m² kullanım alanına sahip, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe alçı saten sıvalı boyalı, pencereler pvc iç kapılar ahşap doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler laminat parke, giriş katta sağda tuvalet, solda şömineli salon ve karşıda mermer tezgah üzeri dolap bulunan mutfak ile ayrıca salona açılan barbekülü teras balkon bulunmakta, ahşap kaplama merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, hol, banyo tuvalet ve cam ile kapatılmış balkon bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahiptir.Taşınmaz meskun mahal içinde, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, çarşı merkezine uzak, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzeyinde demiryoluna 40 metre ve Sapanca gölüne 230 metre, kuzeydoğusunda Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesine 900 metre, güneyinde TEM Anadolu otoyolu bağlantı gişelerine 1,7 km ve doğusunda Sapanca şehir merkezine 3 km mesafede olup, taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Turizm + II.Konut Alanında" kalmakta, ayrık nizam 2 kat (A-2), Emsal:0.30, Yükseklik:6.50 metre yapı hükümlerine tabidir.
Adresi : Rüstempaşa Mah. Yaman Caddesi No:6 Metehan Konakları B-30Sapanca / SAKARYA
Yüzölçümü : 128 m2
Arsa Payı : 49000/2082244
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/611 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR