KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787760
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/750 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1400000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/750 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

TAPU KAYDI:

İstanbul İli Başakşehir İlçesi Hoşdere Mahallesi Dereköy Çuftliği Mevkii 281 ada 1 parsel sayılı 8.365,02 m226 adet kargir villanın 485/10000 arsa paylı B blok 5 nolu B tipi dubleks villanın tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu dosyasında bulunan 02/05/2017 tarihli tapu kaydından anlaşılmıştır.
İMAR DURUMU :

Dosyasında bulunan Başakşehir İlçesiBahçeşehir 1. Kısım Mah Dereköy Çiftliği Mevkii 281 Ada 1 Parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle 1/1000 ölçekli07/02/2003 onay tarihliBahçeşehir Sıvat Yeşiltepe Mevkii Dereköy Çiftliği Mevkii revizyon uygulama imar planı kapsamında konut alanında kalmakta olup blok nizam e:0,50Hmax : 6,50 olmak üzereplan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır.

GAYRİMENKULUN HALİ HAZIR DURUMU :

Satışa konu taşınmaz İstanbul İli Başakşehir İlçesiBahçeşehir 1. Kısım Mah Bülbül Cad Çınar Villaları adresinde mevcut tapunun281 ada 1 parselsayılı8.365,02 m2 alanlı arsa üzerinde bir çok b.a.k. villaların mevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan villa b blok 5 nolu b tipi 8 nolu dubleks villa olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan villa bahçe katı+ zemin kat+ 1 normal kattan müteşekkilolduğu tespit edilmiştir. villanın teknik özellikleriise bahçe katında büyük bir salon, çamaşır odasıve bahçeye çıkış wc 'den müteşekkil olup zemin katında büyük bir salonmutfak ve hol antre wc den mevcut olduğu görülmüştür. İçerinden 1. normal kata merdiven ile çıkılarak 1. normal katta 3 adet banyolu yatak odası ve 1 oda ve balkon dan 'dan müteşekkil olduğu villanın 1. normal katında bulunan tüm odaların taban alanlanının tamamının 1. sınıf leminaparke banyo balkon antre hol gibi yerlerin tüm ıslak taban alanların 1. sınıf renkli seramik villanın mutfağının alt ve üst dolaplarının tamamı ise 1. sınıf mobilya tezgahı granitduvarları fayans mesken saten boyalı karton piyerli gizli ışıklarıasma tavanlı villanın tüm oda salon gibi tün duvarların tamamı saten boyalı karton piyerligizli ışıkları elektriği suyu mevcut doğalgazısıtma sistemli villanın iç doğramaları kapı kanat ve kasaları 1. sınıf mobilya kapı dış doğramaları pencerekanat ve kasaları çift cam ısı camlı renkli pimapen tahmini ve takribi olarak toplam katların alanı 300m2 alanlı bir villaolduğu tespit edilmiştir. Villagüvenlikli kameralı bahçe peyzaj otoparklı iyi görünümlü lüks bir villa olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu arsa üzerindeçapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 1.400.000,00 TL
KDV Oranı : %18 KDV BEDELİ SATIŞ BEDELİNİN YATIRILMASI İÇİN VERİLEN SÜRE SONUNDA SATIŞ BEDELİ İLE TAHSİL EDİLECEKTİR.VERİLEN SÜRE İÇERİSİNDEKDV BEDELİNİN YATIRILMAMASI HALİNDE İ.İ.K.'NUN 133 MADDESİ GEREĞİNCE İHALE KARARI KALDIRILACAKTIR.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini T.C. Vakıflar Bankası Cennet Mahallesi Şubesi nezdindeki TR 020001500158007290502155 Iban nolu Müdürlüğümüz hesabına icra dosya numarası yazılarak ihale teminatı açıklımasıylı yatırdığına dair banka dekontu vermeleri veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan bütün ilgililerin dosyadaki adreslrine gönderilmiş oluptebliğ olunmayanlarla ilgili olarak ilanen tebligat yerine kaim olunacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/750 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR