BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00760053
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 6+1
: 265
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 28.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1440 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1300000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.05.2018 10:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2017/1440 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :Dosyasında mevcut Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğünün 21.4.2017 tarihli yazısı ve eki tapu kaydına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü ilçesi, Gürpınar Mahallesi, 281 ada 12 parselde kayıtlı, 1710/82140 arsa paylı, 12 no.lu tripleks villa niteliğindeki bağımsız bölümünün tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen şerhlerin bulunduğu görülmektedir.
İMAR DURUMU :Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 19.4.2017 tarihli yazısı ekinde sunulan imar durumuna göre; 23.10.2002 tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, ayrık nizam, TAKS: 0,20,Konut Alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU : Satışa konu taşınmaz, tapunun Beylikdüzü ilçesi, Gürpınar Mahallesi 281 ada 12 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Sultan Fatih Caddesi ile Erler Caddesi arasında, Osmanlı Evleri içinde yer alan, 1D1/1, Villa No: 12 adresinde yer almaktadır.
Keşif tarihinde villa kapısı kapalı olduğundan özellikleri dışarıdan bakılmak, emsal villa gezilmek ve özellikleri konusunda bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; taşınmazın bodrum + zemin ve 1.Normal kattan ibaret olduğu, plan itibariyle; bodrum kat; üç oda, zemin kat; giriş holü, geniş bir salon, salonla irtibatlı mutfak, tuvalet ve balkon, 1. kat; 3 yatak odası, banyo, tuvaletten ibaret olduğu belirtilmiştir. Zeminler giriş mermer, salon ve odalar laminant parke, ıslak alanlar seramik, salon spotlu asma tavan, pencerelerin ahşap görünümlü pvc olduğu tesbit edilmiştir. Katlar arasındaki irtibat mermer döşeli merdivenle sağlanmaktadır. Merdiven korkulukları alüminyumdur.
Villa zemin kat terası üzerinde ahşap pergole bulunmaktadır. Balkonun çevresi ferforje korkulukla çevrili, zemini seramiktir.
Villa zemin kat terası üzerinde ahşap pergole bulunmaktadır. Balkonun çevresi ferforje korkulukla çevrili, zemini seramiktir. Dosyasına sunulan Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yazı ekinde yer alan yapı ruhsatında binanın brüt 265 m2 kullanım alanına sahip olduğu belirtilmektedir. Taşınmazda ikamet edildiği belirtilmiştir. Kaliteli bir malzeme ve işçilik sarfıyla inşa edilmiştir. Bir site içerisinde yer almaktadır. Site geniş bahçe ve ortak yüzme havuzu ile dinlenme alanlarına sahiptir. Site girişi kontrollü olup, açık otopark imkanlıdır. Sitede henüz inşası tamamlanmayan villaların bulunduğu görülmektedir.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı bir gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.
Yüzölçümü : 20.535,78 m2
Arsa Payı : 1710/82140
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1440 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR