BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks villa (çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876366
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : NİLÜFERKÖY MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 6+2
: 650
Banyo Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1613 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2073835 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 13:45
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 13:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/1613 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 9101 Ada, 4 Parsel, NİLÜFER Mahalle/Köy,
Tapu kaydı: Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, Bursa Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyünde kain,9101 ada 4 parsel sayılı toplam 763.50 m² yüzölçümlü, “3 katlı Betonarme Bina” Vasıflı taşınmazın, (1/1) payı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar durum:Bursa Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyü Mah. 9101 ada 4 parsel sayılı yerin 1/1000 Ölçekli Nilüfer Köy Revizyonu İmar Planı kapsamında,” Ayrık Nizam 2 kat inşaat ” alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Taşınmazın özellikleri: Kıymet takdirine konu ipotekli taşınmaz, Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyü/Mah. Özerler Caddesi No:26/ Bursa adresindedir. Parsel üzerinde, çevresi beton perde duvarla ihata edilmiş öngiriş alanı beton parke ve yan bahçeleri yeşil alan şeklinde düzenlenmiş arka alanında, yaklaşık 35.00 m² alanlı 1.40 m derinliğinde bakımlı yüzme havuzu da olan katlar arası bağlantısı, içeriden mermer kaplı merdivenle sağlanan,bodrum kat,zemin kat,birinci ve çatı kat olmak üzere toplam 4 katlı betonarme karkas inşaat niteliğinde yapılmış bir binanın mevcut olduğu,işbu binanın, bodrum katında; salon, mutfak,yatak odası,duş,kazan dairesi,banyo,türk hamamı, zemin katında; Mutfak, salon, tuvalet,vestiyerler portmanto alanları,üzeri kapalı yanları açık veranda, birinci katında; Birisinde duş olan 3 yatak odası, banyo, ikinci katı, çatı arasında; bir oda, banyo, 2 adet eşya deposu iç birimlerinden oluşan taşınmazın tüm katlarda, iç mekanlarda, ıslak alanların verandanın mutfakların döşeme kaplamaları kısmen mermer kısmen de seramik kaplı salonların ve odaların lamine kaplıdır.Islak alanlar hariç diğer mekanların duvarlarının sıvalı saten boyalı,tavanlarının kısmen asma tavanlı kartonpiyerli sıvalı ve boyalıdır.Islak alanların duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Bahçe giriş kapısı çift kanatlı demir profil,bina giriş kapısı rüzgarlıklı korumalı çelik kapı tüm katlarda iç mekanlarda mobilya tipimasif ahşap kapı,pencereleri ahşap desenli pvc profil doğramadan imal edilmiştir. Taşınmazın mutfaklarında, Çimstone tezgah, mdfdolaplar, Banyolarında; duşakabin, klozet, duş teknesi, lake kaplı ahşap dolap mevcuttur. Su elektrik doğalgaz abonelikleri bulunan,kombi kaloriferle ısıtılan taşınmazın projesi üzerinde yapılan incelemede, net kullanımalanın 650.00 m²,brüt alanının 735.00 m² olduğu tespit olun muştur.Yukarıda açık adresi belirtilen tespit konusu taşınmazın da bünyesinde yer aldığı ana yapınınüzerine konuşlandığı parselin çevresinde yer alan komşu parsellerinde benzer şekilde, Ayrık Nizam genelinde,villa tipi konut olarak kullanılan, binalarla yapılaşarak, yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetleri ilgili kamu kurumlarınca giderilen, taşınmazın, çevresine ulaşımın motorlu taşıtlarla kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Kıymeti : 2.073.835,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 sayılı yasanın 22. mad. 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 9101 Ada, 6 Parsel, NİLÜFER Mahalle
Tapu kaydı: Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, Bursa Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyünde kain, 9101 ada 6 parsel sayılı toplam 750.00 m² yüzölçümlü, “Arsa” Vasıflı taşınmazın, (1/1) pay üzerinden, tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar durumu: Bursa Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyü Mah. 9101 ada 6 parsel sayılı yerin 1/1000 Ölçekli Nilüfer Köy Revizyonu İmar Planı kapsamında,” Ayrık Nizam 2 kat inşaat ”alanında, kaldığı anlaşılmaktadır.
Taşınmazın özellikleri: Kıymet takdirine konu ipotekli taşınmaz, Osmangazi İlçesi, Nilüfer Köyü/Mah. Özerler Caddesi Er Sok.No:Bila/ Bursa adresindedir. Yukarıda anılan adreste yer alan tespit konusu taşınmaz üzerinde herhangi bir yapılı tesis ve dikili zirai bir ürün mevcut değildir. Boş bir arsa konumunda bulunan uzun kenarı sokağa cepheli taşınmazın düz bir topoğrafik, düzgün bir geometrik yapıya sahip olan taşınmazın, inşaat yapımına elverişli bir durumda olduğu tespit olunmuştur. Yukarıda açık adresi belirtilen tespit konusu taşınmazın çevresinde yer alan komşu parseller üzerinde Ayrık Nizam genelinde,Villa tipi konut olarak kullanılan, binalarla yapılaşarak, yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetleri ilgili kamu kurumlarınca giderilen, taşınmazın, çevresine ulaşımın motorlu taşıtlarla kolay bir şekilde yapıldığı, görülmüştür.
Kıymeti : 1.050.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 sayılı Kanunun 22. mad. 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 13:55 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 13:55 - 14:00 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 2746 Ada, 21 Parsel, Hacıilyas Mahalle
Tapu kaydı: Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, Bursa Osmangazi İlçesi, Hacıilyas Mah. kain, 2746 ada 21 parsel sayılı toplam 335.70 m² yüzölçümlü, “7 katlı Betonarme Bina” Vasıflı ana taşınmazda, Zemin katta 177/2400 Arsa paylı 17 nolu dükkan Niteliğindeki taşınmazın, (1/1) pay üzerinden, tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar durumu: Bursa Osmangazi İlçesi, Hacıilyas Mah.de kain, 2746 ada 21 parsel sayılı yerin 1/1000 Ölçekli Revizyonu İmar Planı kapsamında,” Bitişik Nizam 7 kat inşaat ” alanındakaldığı anlaşılmaktadır.
Taşınmazın özellikleri: Taşınmaz Osmangazi İlçesi, Hacıilyas Celal Bayar Caddesi,No:22/A- Bursa adresindedir. Taşınmazında bünyesinde yer aldığı ana yapı B.Arme karkas İnşaat niteliğinde toplam 7 katlı olarak inşa edilmiştir. Çatısı ahşap, üzeri kiremit örtülüdür. Yaklaşık 35-40 yaşlarında olduğu beyan edilen ana yapının zemin katında yer alan konu taşınmaz, asma katlı dükkan niteliğinde olup, her iki katının da döşeme kaplaması, seramik, duvarları, sıvalı saten boyalıdır. Asma katında tuvaleti de bulunan taşınmazın zemin kat asma kat bağlantısı içeriden merdivenle sağlanmaktadır. Ön cephesi alüminyum profil camekanlı su ve elektriği mevcut, kombi kaloriferle ısıtılan taşınmazın zemin ve asma katın toplam, 97.00 m² net, 110 m² brüt alanında olduğu tespit olunmuştur. Yukarıda açık adresi belirtilen tespit konusu taşınmazın da bünyesinde yer aldığı ana yapınınüzerine konuşlandığı parselin çevresinde yer alan komşu parsellerinde benzer şekilde bitişik nizam genelinde, alt katları iş yeri/dükkan binalarla yapılaşarak, yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetleri ilgili kamu kurumlarınca giderilen, taşınmazın, çevresine ulaşımın yaya ve belediyeye ait toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1613 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR