KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks villa

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873054
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1123 TLMT
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:40
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2017/1123 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, 3139 parsel, 20 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Parsel Sarraflar Sitesi adıyla tanımlıdır. Denize mesafesi 500 m dir. Tapu kaydına göre 20 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz ilgili Belediye Numarataj Servisi tarafından 73 kapı numarasıyla tanımlanmıştır. Keşif esnasında taşınmazın içine girilememiş, ancak dışarıdan gözlem yapılabilmiştir. Taşınmaz zemin kat, 1. Kat ve çatı arası kat kapalı alan olmak üzere toplam 3 kat kullanıma sahiptir. Çatı katta ayrıca açık teras alanı olduğu anlaşılmaktadır. Dış cephe ince sıva üstü boyalı olup yer yer deforme olmuş durumda ve bakımsız durumdadır. Çatı açık terasta güneş enerjisi sistemi görülmektedir. Zemin katta açık teras alanı bulunmaktadır. Teras zemini seramik kaplama, teras etrafı ve balkon korkulukları demir doğramadır. Dış doğramalarının vernikli masif ahşap doğrama olduğu anlaşılan konutta güvenlik amaçlı demir korkuluklar bulunmaktadır. Projesine göre zemin katta salon, açık mutfak ve wc bölümü, 1. Katta 2 yatak odası ve bir banyo ve çatı katta 1 kapalı bölüm bulunmaktadır. Taşınmaz toplam 73,14 m2 kapalı yasal kullanım alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 10.628 m2Arsa Payı : 1/52
İmar Durumu : Ayrık Nizam 2 Kat Taks:0,20 ve Kaks: 0,40 Konut imarı özelliklerindedir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR