KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks villa

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00832583
Şehir : Aydın / Kuşadası
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 09.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4247 TLMT
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2018/4247 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, Davutlar, 309 Ada, 12 Parsel, B Blok, Zemin ve 1+2 kat, 1 nolu bağımsız bölüm tribleks mesken taşınmazın satışıdır. Taşınmazın bulunduğu sitede yüzme havuzu vardır. Site içi ortak alanlar düzenli ve bakımlıdır. Mesken kapalı olduğundan değerlendirmeler A blok numaralı meskenden alınan standart iç imalatlar, dış görünüm, proje bilgileri ve konum özelliklerine göre yapılmıştır. 140,3 m2 kullanım alanlıdır. Giriş katta salon açık mutfak hol ve wc, 1. Katta ebeveyn banyolu 2 oda ve 1 giyim odası, son katta 1 oda banyo ve geniş teras yer almaktadır. Çatı teras katlanır cam ile kapatılmıştır. Zemin kat ön cephe taş kaplamadır ve havuza bakan taraftaki terasın üzerinde kiremit üstlü beton ayaklı pergole vardır. Giriş kapısı çelik, dış kapı ve pencereler ahşap görünümlü pvc dir. Mutfak dolapları parlak mdf, banko mermerittir. İç duvarlar alçı sıvalı, kartonpiyerli ve asma tavanlıdır. İç merdivenler mermer kaplaı olup, alüminyum korkulukludur. Banyo ve wclerde duvarlar ve yerler seramiktir. Hilton lavabo ve duşakabin mevcuttur. Salonda zeminler seramik döşelidir. Mesken yeni, masrafsız ve kullanılır haldedir.
Adresi : İnönü Cad. Tekin Konakları B blok /1 Davutlar/Kuşadası
Yüzölçümü : 3.344,16 m2Arsa Payı : 17/228
İmar Durumu : taks=0,20 kaks =0,60 ayrık nizam 3 kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 450.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Kuşadası İcra Müdürlüğü Satış Bürosu-Kuşadası Adliyesi Zemin Kat -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4247 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR