KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks villa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00794820
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 660
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4069 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2900000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2018 15:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mahallesi Halkalı Caddesi no:146 Ceza adliye binası giriş katsatış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/4069 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI : Dosyasında bulunan İstanbul İli ,Başakşehir ilçesi Hoşdere mahallesi 225 ada 1 parsel sayılı 6.585,68 m2 alanlı Dört Blok Villanın ¼ arsa paylı V1 -09 Blok 2 nolu tripleks villanın tamamı ATAKÖY DAY.TÜK.MAL.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ adına kayıtlı olduğu dosyasında bulunan 17/02/2016 tarihli tapu kaydından anlaşılmıştır.

İMAR DURUMU : Dosyasında bulunan Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2.kısım mahallesi 225 ada 1 parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle ;1/1000 ölçekli 07.02.2003 t.t li Bahçeşehir Sıvat –Yeşiltepe mevkii Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında Konut Alanında kalmakta olup Blok Nizam E;0,50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir.

Satışa konu taşınmaz ;İstanbul İli , Başakşehir İlçesi Bahçeşehir 2. Kısım mahallesi Posta cad Delta sok no:20 adresinde mevcut Tapunun 225 ada , 1 parsel sayılı 6.585,68 m2 alanlı arsa üzerinde dört Adet Tripleks B.A.K Villaların mevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan villa V1 -09 blokta olup 2 nolu Tripleks villa olduğu tespit edilmiştir . Değer tespitine konu olan villa tripleks villa olup 3 adet şevli bahçesi olan yamaç villaları adı altındaki villa mahallinde yapmış olduğum incelemelerde villanın -2. bodrum kat ( kotlu olduğu için tamamen önü açık normal kat görünümünde olduğu ) önünde yüzme havuzu olan oturma bahçesi olan -2 katında sauna ,hizmetçi odası ,ütü odası ,kalorifer odası ,mutfak ve wc den müteşekkil olduğu merdiven ile bir kata çıkılarak -1 zemin katta ise büyük bir salon ,hol ,antre ,büyük bir mutfak ,wc den müteşekkil olduğu bu kattan delta sokağa bakan giriş katına çıkılarak 1.normal katta 3 adet yatak odası 2 adet ebebeyn banyolu yatak odası ayrıca müstakil büyük bir banyo hol,antre ,balkon ve bitişiğinde de kapalı bir otoparkı olan tripleks villanın mevcut olduğu tespit edilmiştir. Tripleks Villanın teknik özellikleri ise ;- 2 katında yapılan incelemelerde bu katta sauna ,hizmetçi odası ,ütü odası ,kalorifer odası ,mutfak wc ,dışarıda havuzlu terasın , ve bahçenin mevcut olduğu görülmüş olup tüm odaların taban alanlarının tamamı 1.sınıf leminant parke, banyosu klozetli lavabolu duşakabinli , duvarları renkli fayans ıslak alanları antre ,hol,balkon ,banyo bahçe ve havuz kenarlarının taban alanlarının tamamı 1.sınıf seramik ,mutfak dolaplarının tamamı 1.sınıf mobilya tezgahı granit taban alanlarının tamamı 1.sınıf renkli seramik, -1 zemin katın tüm odalarının taban alanlarının tamamı 1.sınıf leminant parke, banyosu klozetli lavabolu duşakabinli , duvarları renkli fayans antre ,hol,balkon ,banyo , gibi yerlerin tüm ıslak alanlarının tamamı 1.sınıf renkli seramik villanın mutfağının alt ve üst dolaplarının tamamı 1.sınıf mobilya tezgahı granit , duvarları renkli fayans , mesken saten boyalı karton piyerli , gizli ışıklı asma tavanlı, elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli ,tripleks villanın iç doğramaları kapı kanat ve kasaları mobilya kapı, dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam ısı camlı renkli pimapen,içeriden merdiven ile 1. kata çıkılarak mevcut odaların taban alanlarının tamamı 1.sınıf leminat parke banyosu ,wc’si ,holu,antre gibi yerlerin taban alanlarının tamamı 1.sınıf seramik olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Tripleks Villanın tahmini ve takribi olarak toplam katların alanı 660 m2 alanlı bir tripleks villa olduğu tespit edilmiştir. Villa kameralı , bahçe peyzajlı , kapalı otoparklı , lüks bir tripleks villa olduğu tespit edilmiştir.

Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkur yerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi ,yıpranma payı, olduğu gibi kullanılması halinde getirebileceği geliri
değerine tesir eden tüm etkenlergöz önüne alınarak mezkur taşınmazın 2 NOLU TRİPLEKS VİLLANIN DEĞERİ 2.900.000.00 TL

Yüzölçümü : 660 m2
Arsa Payı : 1/4
Kıymeti : 2.900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :dosyasında

1. Satış Günü : 19/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Tevfikbey Mahallesi Halkalı Caddesi no:146 Ceza adliye binası giriş katsatış odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4069 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR