KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tribleks daire ve arsası

KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787943
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HACIİBALI MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 5+1
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1991 Esas
Muhammen Bedeli
:
425000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 14:50
İkinci Satış Günü
:
19.07.2018 14:50
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/1991 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Karatay ilçesi Hacı İbali mahallesi, 18 cilt 1703 kütük sayfa, 5219 ada 136 parsel numarası, 412,32 m2 yüzölçümlü, Bahçe vasfında, TAM hisse olarak kayıtlı bulunmaktadır.
Taşınmazın vasfı bahçe olmasına rağmen üzerinde bodrum+zemin+1. Kat+çatı katı bulunan tripleks daire ile birlikte elma, dut, vişne , kiraz ıhlamur, erik asma, vişne, kayısı ile birlikte güller bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz Türkmenoğlu sokağa cepheli bulunmaktadır. Bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına sağlık merkezlerine, ana yollara ve şehir merkezine yakın durumdadır. Kampus alanlarına, hava limanına, Büyük Organize sanayi bölgelerine büyük AVM uzak durumdadır. Bölgenin alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmişlik içerisindedir. Ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmazın cepheli bulunduğu Türkmenoğlu sokak araç ve yaya trafiği ile ticari hareketlilik yönünden zayıf durumdadır. Ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Mesken bodrum katında, depo ve kömürlük, zemin katında, antre, salon, günlük oda, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon, 1. Katında 3 oda, antre, mutfak, banyo, wc, lavabo, çamaşır yıkama yeri ve 2 adet balkon, Çatı Katında antre, 1 adet oda ve terastan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkon seramik kaplama ve demir doğrama korkulukludur. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap panel üzeri boyalı ve pencereler ahşap doğramadır. Mutfakta tezgâhın altı ve üstünde dolapları vardır. Mutfak duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı yapılıdır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. İki banyoda, duşakabin, klozet ve lavabo vardır. 1. kata çıkış merdiveni ahşap kaplı ve yanları ahşap lambiridir diğer kat merdivenleri mermer kaplıdır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan ve kartonpiyer vardır. Çatı katta bulunan odanın zemini seramik ve tavanı ahşap lambiri kaplıdır. Bodrum kat tabanı beton, duvarları sıvasız üzerine mantolama yapılmıştır. Zemin kat pencerelerde demir doğrama korkuluk vardır. Isıtma bireysel sistem kombilidir. Petekler paneldir. Elektrik, su tesisatları vardır.Ana yapı bodrum+ zemin+ 1 normal + çatı katlıdır. Dış cephesi cam mozaik kaplıdır. Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Çatıda güneş enerjisi vardır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılıdır.taşınmaz imar parseli olup, üzerinde mevzuata uygun yapılmış Tripleks daire vardır. Çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmış durumdadır. Güney, doğu ve batı üç cepheli mesken, toplam balkonlar dahil net 300,00 m2 alanlıdır.
Adresi : Hacıibali Mahallesi, Türkmenoğlu Sokak No: 19 Karatay /Konya adresindedir.
Yüzölçümü : 412,32 m2
İmar Durumu : Karatay Ilçesi Hacı İbali mahallesi 5219 ada 136 nolu parsel, imar durum belgesine göre taşınmaz belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz planda mesken sahasına isabet etmektedir. inşaat nizamı E: 1.25, TAKS: 0.25, Yençok: 15.00m olarak belirlenmiş. Plan notunda parselin bulunduğu bölgede 3194 sayılı imar Kanunun 18. Madde uygulaması yapılmaktadır şeklinde belirtme vardır. Taşınmaz imar parselidir. (DOP) Kesintisi yapılmamıştır.
Kıymeti : 425.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 19/07/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1991 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR