AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tek katlı ahşap ev ve avlusu

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00816935
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : GAZLIGÖL KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 94
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18517 ESAS
Muhammen Bedeli
:
66800 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2017/18517 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, İhsaniye İlçesi, Gazlıgöl Mahallesi 5 cilt 476 sayfada 484 parselde kaim 94,05 m2 yüzölçümlü tapu kaydında tek katlı ahşap ev eve avlusu nitelikli tam hisseli taşınmazdır.Gazligöl Belediyesinin 09/11/2017 gün ve 515 sayılı yazısında ana taşınmaz parsel; ' parsel cephesinin dar olması(2,99 m) sebebiyle yapılaşmaya müsait bir parsel olmayıp imar palanlarında bitişik nizam 5 kat ticari saha olarak belirlenen alanda yer almaktadır. ancak taşınmazın yaklaşık 2,69 m2 yola terki bulunmaktadır denilmektedir. Taşınmazın niteliği tapu kaydında '' tek katlı ahşap ev ve avlusu '' olarak belirtilmiş ise de taşınmaz hali hazırda üzerinde böyle bir bina bulunmamaktadır. Fakat taşınmaza komşu 57 ve 58 parsellerde bulunan binaların bir kısmı 484 nolu parsel üzerine oturmaktadır. 57 parsle numaralı taşınmaz üzerinde boş ve atıl durumda iki katlı kerpiç tuğla ile yığma bina bulunmaktadır, 484 parsele olan tecavüzü sonradan ilave edilmiş 25 m2 iki katlı tuğla duvarlı ve yıkılması durumunda ana bina açısından problem teşkil etmemektedir. 58 parsel numaralı taşınmazda ise 8 apart daire ile termal pansiyon olarak kullanılan zemin +üç normal kaltlı betonrame karkas bina bulunmaktadır, 484 parsle olan tecavüzü ana bina ile birlikte inşaa edilmiş 22 m2 dir ve ana binanın banyo ve wc lerinin bulunduğu kısımdır, yıkılması ana binanın kullanımı ve statiği açısından uygun değildir.İİK'nun 126 ve 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 66.800,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18517 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR