DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık taşınmaz

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00515363
Şehir : Muğla / Datça
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.12.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/123 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2017 10:00
Satış Yeri
:
DATÇA ADLİYESİ SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ -DATÇA/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
İCRA DAİRESİ
2016/123 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz iki katlı devremülkün ikinci katında bulunmakta olup, alanı yaklaşık 60 m² olan taşınmaz, 2 oda ve bir salon-mutfak, banyo/wc ve yaklaşık 12 m² bir terastan oluşmaktadır. Yapı Datça-Marmaris yoluna cephe BİLLURKENT TATİL SİTESİ içerisinde bulunmakta, Datça'ya 18 km. Mesafede, denize 30 m. Civarında mesafededir. Yapı bakımlı olmakla birlikte yaklaşık 15 yıllıktır. Taşınmazın bulunduğu site düzenli bir site olarak bilinmekte olup, çevresel bakım, temizlik, park kıyı düzenleme işleri site yönetimince yapılmakta ve elektrik ve su mevcuttur.
Adresi : Muğla İl, Datça İlçe, 111 Ada No, 1 Parsel No, KIZLAN Mahalle/Mevkii, B-2 Blok Kat 2 16 Nolu Bağ. Bölüm Bağımsız Bölüm BİLLURKENT TATİL SİTESİ içinde Sardunya 16 Numara olarak adres kayıtlıdır.
Yüzölçümü : 6.950,35 m2
Arsa Payı : 80/6720
İmar Durumu : Planda TKA olarak bilirlenen alanlardır. Detayları dosyamızdadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve taşınmaz üzerine yapılacak yapının turistik tesis devre mülk olarak yapılması gerekmektedir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 06/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/03/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DATÇA ADLİYESİ SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ -DATÇA/MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/12/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR