İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık residence

İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887658
Şehir : İstanbul / Kartal
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3003 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1000000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ

2018/3003 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Kurtköy Mah. 3961 Ada, 40 Parsel, Zemin+1 kat, 94 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz bölge olarak harmandere mahallesinde E-80 karayolunun 500 metre güneyinde, Dedepaşa bulvarına 150 m., Reyhan caddesine 200 m. mesafededir. Bu caddelerden otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Toplu ulaşım açısından sınırlı alternatifler içermektedir. Çarşı-merkez konumuna yakındır. Sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubuna hitap etmektedir. Yakın çevresinde Viaport Alışveriş Merkezi, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve özel konut projeleri yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 6 yaşında, tek blok, 4 girişten oluşan, toplam 11 katlı, Miracle Residance adlı projedir. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir. Sitede asansör, kapalı otopark, 24 saat güvenlik, resepsiyon, sauna, oyun parkı, açık yüzme havuzu, voleybol sahası, yürüyüş parkuru, fitness salonu, basketbol sahası gibi donatlar bulunmaktadır. Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereler ısı yalıtımlı alüminyumdur. Blok giriş kapıları cam alüminyumdur. Blok giriş holü duvarları saten boyadır. Binalarda asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik iyi kalitede, bakımlı ve temizdir. Daire dubleks şeklinde, ilk katı zemin katta bahçe kotunda, diğer katı ise 1. katta yer almaktadır. Daire giriş kapısı ahşap kaplama çeliktir. İç kapılar lake panel kapı, giriş holü, koridar, mutfak seramik, salon ve odalar ithal lamine parkedir. Duvarlar saten boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları parlak laminant pakalı mdf, tezgah ve alt-üst dolap aralrı çimstonedur. Banyosunda kabinli duş teknesi ve mdf dolabı bulunmaktadır. Daire içinde kullanılan malzeme ve işçilik kalitelidir. Daire açık yüzme havuzu ve yeşil alanların da olduğu avluya bakmaktadır. alt katta salon, mutfak, tuvalet, üst katta üç oda, banyo ve ebeveyn banyodan ibaret dairenin toplam kullanım alanı net 140,00m² dir.
Adresi : Harmandere Mah. Site sok. No: 8-1 Miracle Residance, Giriş D Zemin+1 kat, B.B. No. 94 Pendik
İmar Durumu :Pendik Belediyesinin 05/06/2018 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel ; 1/1000 ölçekli, 10.07.2012 t.t.'liYenişehir ve Çamlık Mahallelerinin Bir Kısmına Ait Revizyon Uygulama İmar Planında; Taks:0.40, Kaks:1.20, Hmaks: 30.50m. Yapılanma şartlarında K6 rumuzlu Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak: M:krokisinde görüldüğü üzere 1017 m² kısımda Karayoları Genel Müdürlüğü lehine irtifak Hakkı
İrtifak: Geçit Hakkı vardır. (Özel koşullar : 3961 ada 41 parsel lehine 40 parsel aleyhine (A) ile gösterilen 913,44m² lik kısmında geçiş hakkı tesisi ve atık su borusu geçirilmek üzere irtifak hakkı tesisi. )
İrtifak :Diğer irtifak hakkı : 41 parsel heline 40 parsel aleyhine ölçü krokisinde "A" harfi ile gösterilen 775,43 m² lik kısmında ağaçlandırmak amacıyla yeşil alan olarak kullanılmak üzere irtifak hakkı tesisi
Beyan : Yönetim Planı: 03/04/2012
Beyan : Km ne çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR