BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık natamam daire

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847291
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DEĞİRMENLİKIZIK MAH. / BEYAZIT
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9107 ESAS
Muhammen Bedeli
:
192280 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2017/9107 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mahallesi, 418 ada, 41 parsel sayılı ve 5.923,33 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 4555/1184666 arsa paylı, A blok, 2. kattaki 13 no’lu Bağımsız Bölümün (Konutun) tamamı Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Değirmenlikızık Mahallesi, 4. Şahin Sokak, no: 8 adresindeki Değirmen Park Evleri’nin, A blok, 2. katındaki 13 no’lu natamam dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+6 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 10 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, gayrıfaal asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum katında sığınak, depo ve dükkan, üst katlarının beherinde ise 6’ şar adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Henüz inşaatı tamamlanmamış olan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 92,00 m2. ve net kullanım alanı ise 78,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Antre, koridor, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, antre ve salonun tavan yüzeyleri ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey cepheli olan dairenin bu cephesinde 2 adet balkonu mevcuttur.
Ancak; Mahallinde yapılan incelemelerinde, dairenin içerisindeki iç kapıların, sıhhi tesisata ait tüm armatür ve vitrifiyelerinin, mutfak tezgah ve dolapları ile kombi cihazının yerlerine takılmadığı, elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerinin ise henüz tesis edilmediği tespit edilmiştir.
Ayrıca, site içerisindeki mesken nitelikli bazı dairelerde de benzer eksikliklerin bulunduğu, binaların merdiven ve bahçe gibi ortak kullanım alanlarındaki imalatlar ile asansör ve bina tesisat montajlarının eksik durumunda olduğu ve bu nedenle de bina içerisinde henüz yerleşik düzene geçilemediği, mevcut durumu itibari ile de söz konusu dairenin kullanıma elverişli durumunda olmadığı görülmüştür.
Gerek bina içerisinde ve gerekse borçluya ait dairede inşaat yönünden eksik bırakılmış olan tüm imalatlar dikkate alınarak yapılan genel değerlendirmede, söz konusu dairenin halihazır durumu itibarı ile fiziki gerçekleşme oranının % 95 seviyesinde olduğu belirlenmiştir.
Genellikle düşük veya orta gelir gruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Bursa İli, Yıldırım İlçesi Değirmenlikızık Mahallesi, 4. Şahin Sokak, no: 8 adresindeki Değirmen Park Evleri’nin, A blok, 2. katındaki 13 no’lu natamam dairedir
Yüzölçümü : Bürüt alanı 92,00 m2, net alanı 78,00 m2'dir
Arsa Payı : 4555/1184666
İmar Durumu : Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 16.01.2018 tarih ve E:311-1585 sayılı yazılarında; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mahallesi, H 22d. 08a. 4d/4c. pafta, 418 ada, 41 parselde kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Davutkadı-Değirmenlikızık Uygulama İmar Planı’nda, ayrık nizam, Hmax.(Yükseklik): 24,50 mt. (8 kat), E(Emsal): 2.60 olan, 5 m. ön bahçe ve 3 m. yan bahçe mesafeleri bulunan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 192.280,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9107 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR