İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Narlıdere'de daire

İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00847491
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : ÇAMTEPE MAH. / NARLIDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2004/2197 Esas
Muhammen Bedeli
:
580,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 6. İCRA DAİRESİ
2004/2197 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İzmir ili Narlıdere ilçesi Narlıdere mah 6421 ada / 5 parselA Blok 4. Kat 12 nolu bağımsız bölüm

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz İzmir ili Narlıdere ilçesinde tapu kaydına göre Narlıdere, belediye kayıtlarına göre çamtepe mahallesinde Çemberciler Sokaktan 2 numara alan ( A Blok) Ömer Bey Apartmanının zemin üstü 4. katında yer alan 12 nolu bağımsız bölümlü meskendir. Parsel kuzeyinde Mithatpaşa caddesine, doğusunda Çemberciler sokağa cepheli olup diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve köşe parsel konumundadır. Parsel üzerindeki taşınmazlar A ve B Bloklardan ibaret olup b.a. karkas yapı tarzında , yığma tuğla duvarlı ve asansörlü inşa edilmiş olup normal katlar 3 'er dairelidir. Taşınmaz ruhsatlı inşa edilmiş A Blok 4. Katta 12 nolu B. B. meskenin 200,00 m2 alanlı ve yapı kullanma izin belgesinin 17.02.2000 tarihli olup 17 yaşında 16-20 yaş arası yapılar içinde %20 yıpranma paylı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın tasdikli projesi üzerinde yapılan incelemeye göre 3 oda, salon , mutfak, banyo , wc , ebeveyn banyosu , kömürlük antre-hol ve 3 balkondan ibaret olup, 1 balkon salona, 2. balkon çalışma odasına, 3. balkon mutfak ve yatak odasına bağlantılıdır.Meskende döşeme kaplamalarının salon ve odalarda ahşap rabıta, diğer mahallerde mermer, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans diğer mahallerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olduğu, mutfağında ahşap bankosu ile ahşap mutfak dolapları , banyosunda kabinsiz küvet, alafranga hela taşı ve Hilton lavabo , ebeveyn banyosunda kabinsiz duş teknesi, alafranga hela taşı , wcde alafranga hela taşı ve lavabo, balkonlarda demir korkuluk bulunduğu, dairenin giriş kapısının çelik iç kapılarının ahşap , pencerelerin pvc doğramalı olduğu, elektrik ve suyu mevcut olan dairenin belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu , ısıtmanın kat kaloriferi ile yapıldığı bilgisi alınmıştır.
Taşınmaz polis karakoluna 83mt, Oğuzhan İlköğretim Okuluna 136mt, M. Seyfi Erol Tay Ticaret Meslek Lisesine 223mt, Merkez Camiine 56 mt, İzmir -Çeşme Otoyoluna 309mt, Ege Körfezine 2.100mt direkt ve yürüme mesafesindedir,ulaşım kolaydır.
İzmir ili Narlıdere ilçesi Narlıdere Mahallesi 6421 ada 5 parsel de kayıtlı taşınmazın TAM pay değeri : 580.000,00-TL dir.

Adresi : Çemberciler sokak No:2 A Blok Kat :4 D:12 Narlıdere İZMİR
Yüzölçümü : 1.239,00 m2

Arsa Payı : 60/2400
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat 15.80 mt ( çatı katsız) gabarili yapı adasında kalmaktadır.

Kıymeti : 580.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2004/2197 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR