KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müştemilatlı ev ve arsası

KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873167
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : FEVZİ PAŞA MAH. / KARAPINAR
Oda Sayısı : 1+1
: 143500
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/329 Talimat
Muhammen Bedeli
:
895735 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:40
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR İCRA DAİRESİ
2018/329 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İl, Karapınar İlçe, 1790 Ada, 7 Parsel, FEVZİPAŞA Mahallesi
A- Taşınmaz üzerinde bulunan mesken/depo yapının özellikleri:Taşınmaz yığma briket yapıdır. Mesken/depo vasfında olup, halen mesken/depo olarak kullanılmaktadır. 2 oda, mutfak, antre, banyo/WC hacimlerinden ibarettir. Giriş kapısı demir doğrama, iç kapıları ahşap, pencereleri PVC dir. Odaların zemini çakma ahşap, diğer hacimlerin zemini seramiktir. Duvarlar plastik boyalıdır. Mutfakta basit tezgah ve tezgah üstü dolap mevcuttur. Tavanı ağaç atım çatı örtüsü kiremittir.Depo kısmının zemini topraktır. Brüt 95,00 metrekare, yüzölçüme sahiptir. Soba ile ısıtılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından III. sınıf A grubu yapı sınıfına girer. Aşınma oranı kıymet takdir tarihi itibari ile % 12 dir.
B- Parselin özellikleri ve değeri:
Toprak yapısı itibariyle kumlu tınlı yapıda olup, su geçirgenliği orta düzeyde ve su tutma kapasitesi düşük organik maddece zayıftır. Topografik olarak % 3-4 lük bir eğime sahiptir. Her türlü tarımsal mekanizasyona uygundur. Taşınmaza ait şahıs sulama kuyusu mevcut olup sulu tarım arazisidir. Kıymet takdiri tarihi itibariyle taşınmaz üzerinde yonca ekimi mevcuttur. Buğday anızı bulunmaktadır. Taşınmazın kuzeyinde ve batısında tarla yolu bulunmaktadır. Ulaşımın 2km lik kısmı tarla yolundan sağlanmaktadır., 143.500 m2 yüzölçümü, 1/1 arsa payı
Yüzölçümü : 143.500 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İnşaat tarzı Karapınar ilçesi Fevzipaşa Mahallesi 1790 ada 7 parselin belediye mücavir alan sınırları içerisinde imar planı onama sınırları dışında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 895.735,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR