KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müştemilatlı ev

KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874413
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : ADALET MAH. / KARAPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/223 Talimat
Muhammen Bedeli
:
189387 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR İCRA DAİRESİ
2018/223 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İl, Karapınar İlçe, 332 Ada, 7 Parsel, ADALET Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde, 1 adet kerpiç ev, 1 adet odunluk, 1 adet depo yapı bulunmaktadır.
A- Tek katlı yığma evin özellikleri; Bina tek katlı yığma tuğla yapıdır. Mesken niteliğinde olup, halen mesken olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 132,00 m2 dir. Bina dört cepheli olup, giriş kapısı ahşap, oda kapıları amerikan pres, pencereleri PVC dir. 3 oda 1 aralık, mutfak, banyo,WC hacimlerinden ibarettir. Odaların hacimleri ahşap, diğerhacimlerin zeminleri beton kaplıdır. Mutfak tezgah altıve üstü dolapları mevcuttur. Soba ile ısınmaktadır. Tüm hacimlerin duvarları plastik boyalıdır. Tavanı ağaç atımlı toprak dam, çatısı mevcut olup, çatı örtüsü trapez saçtır. Binanın dış yalıtımı yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından III. Sınıf A grubu yapı sınıfına girer. Keşif tarihi itibari ile aşınma oranı % 40 dir.
B- Yığma odunluk yapının özellikleri; Yığma briket yapıdır. Odunluk niteliğinde olup, halen odunluk olarak kullanılmaktadır. Brüt alanı 28,00 m2 dir. Giriş kapısı demir doğrama, zemini topraktır. Tavanı ağaç atımlı toprak damdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından I. Sınıf B grubu yapı sınıfına girer. Keşif tarihi itibari ile aşınma oranı % 55 dir.
C- Saçmüştemilat depo yapının özellikleri; Demir profil etrafı trapez saç yapıdır. Depo niteliğinde olup, halen depo olarakkullanılmaktadır. Brüt alanı 40,00 m2 dir. Giriş kapısı demir doğrama, zemini betondur. Çatı kaplaması trapez saçtır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından I. Sınıf A grubu yapı sınıfına girer. Keşif tarihi itibari ile aşınma oranı % 55 dir. Parselin;
Konumuna göre özellikleri; Yüzölçümü 344,00 m² dir. Şehir merkezine kısmen yakındır.Alt ve üst yapı hizmetlerinden aydalanmaktadır. Keşif tarihi itibariyle birim m²rayiç değeri 350,00 TL/ m² dir., 344 m2 yüzölçümü, TAM arsa payı
Yüzölçümü : 344 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır. Yapı yüksekliği 9,50 m dir. İnşaat nispeti 0,40/1,20 dir. Bina derinliği yönetmeliğe göre belirlenecek,Ön bahçe mesafesi 0,00m, komşu bahçe mesafesi 0, 00m, arka bahçe çekme mesafesi yönetmeliktir.
Kıymeti : 189.387,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR