KONYA 10. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık müştemilatlı ev

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862029
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : EĞRİBAYAT MAH. / SELÇUKLU
: 1029
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7568 Esas
Muhammen Bedeli
:
169,126 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK CAD.KONYA ADALET SARAYI ADLİYE MEZAT SALONU B BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

2017/7568 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 264 Ada, 6 Parsel, EĞRİBAYAT Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii,İhale konusu yer Konya İli, Selçuklu İlçesi, Eğribayat Mahallesi, Eğribayat Caddesi, No: Dışkapı:15 D ,Selçuklu/Konya adresinde bulunan arsa ve üzerinde yapı ve müştemilatlar ağaçlar kümes olduğu tespit edilmiştir.İhale konusu taşınmaz tapuda,Konya İli,Selçuklu İlçesi, Eğribayat Mahallesi,Köyiçii Mevkii 264 ada,6 parselde 1.029,96 m2 yüzölçümlü Tam Hisseli olarak MEHMET KIZI AYSEL NAZİK adına tescillidir.ARSA vasıflı taşınmaz tapunun 12 cilt,1153 sayfasın da kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.Konya İli, Selçuklu İlçesi, Eğribayat Mahallesi, Köyiçi Mevkii 264 ada,6 parselde 1.029,96 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yaklaşık 36,70 m2 brüt alana sahip tek katlı ev ve yaklaşık taşınmaz içerisinde kalan 162 m2 alana sahip ahır olarak kullanılan yapı ve 12 m2 alana sahip kümes olarak kullanılan yapının incelenmesinde, Tek katlı evin 1 odası,mutfak banyo wc mahalleri bulunmaktadır.Kapılar ahşap doğrama,tavan lambri ıslak hacimlerin bulunduğu banyo ve wc kısımları tavana kadar fayans kaplamadır. Dış cephe sıva üzeri boya çatı kiremit örtü olup ısınma soba ile yapılmaktadır.Giriş kapısı çelik kapı olan taşınmazın aktif olarak kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir.Ahır olarak kullanılan yapının çatısı çelik konstrüksiyon üzeri panel kaplamadır.Duvarlar 150m betonarme duvar üzeri tuğla olup üzeri sıvalı,zemin toprak olup ana giriş kapısı demir kapıdır.12 m2 alana sahip briketten yapılmış sıvasız zemini toprak olan kümes bulunmaktadır.Taşınmazın etrafı 1,50m yüksekliğinde betonarme duvarla çevrilidir.Dava konusu taşınmaz Konya İli, Selçuklu İlçesi, Eğribayat Mahallesi, Eğribayat Caddesi cephelidir.ihale konusu taşınmaz üzerinde tek katlı 36,47 m2 alanlı tek katlı ev ile mücavirindeki 5,6 nolu parsellere üzerine bir bütün olarak ahır yapıldığı,ahırın 6 nolu parselin üzerinde kalan kısmının alanı 162.00 m2 olduğu,içerisinde ağaçların bulunduğu,etrafı Perde duvar ve kısmen taş duvarla çevrili olduğu tespit edilmiştir.taşınmaz,Konya Ankara Karayoluna 3.1 km, 4 üncü organize ve Kayacık Mahallesine 10 Km. mesafede ve Vilayet merkezine 36,2 Km.mesafededir.Taşınmaz,Eğribayat Caddesinde yer almaktadır.Çevresinde, İlk Öğretim Okulu,Sağlık Ocağı,Parklar,Pazar Yeri,İbadethane,Her türlü sosyal tesisler ve parkları yer almaktadır.Taşınmazın çevresinde, imar planına uygun 2 katlı ana caddede ise 2 katlı olan meskenler bulunmaktadır.taşınmaz Eğribayat caddesi, Konya Ankara Karayoluna yakın olup,bu güzergah üzerinde çalışan toplu taşıma araçları olan , dolmuş ve belediye Otobüsleri Konya?nın her yerine ulaşım sağlamaktadır.Konya 1.İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/1076 E.ve 2018/564 K.sayılı ilamı gereğince taşınmazın değerinin 169.126,00 TL.olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Eğribayat Mahallesi, Eğribayat Caddesi, No: Dışkapı:15 D ,Selçuklu/Konya

Yüzölçümü : 1.029,96 m2 Payı : TAM

İmar Durumu :Taşınmazın Selçuklu Belediyesi 1/1000 uygulamalı imar planı bulunmaktadır.İmar planın da L29C11 Pafta 264 ada,6 nolu parsel 2 kat ayrık Mesken ve yol sahasına isabet etmektedir.İmar parametreleri TAKS:0,20 ve KAKS:0,40 olabilecektir.Parsel İmar uygulaması görmemiş,Dop kesilmemiş Kadastro parseli olduğu; tespit edilmiştir.

Kıymeti : 169.126,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Dosyada mevcut tapu kaydındaki ile aynıdır.

1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK CAD.KONYA ADALET SARAYI ADLİYE MEZAT SALONU B BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7568 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR