SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müştemilatlı ev

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833463
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SAĞLIK
: 50
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Oda Sayısı : 1+1
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 07.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/7223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2018 15:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ

2015/7223 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 88 Ada, 22 Parsel, Kurtuluş Mahalle/Köy, Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup taşınmaz kiremit çatılı ve yığma tarzda olmak üzere yaklaşık 55 yıl önce yapılmıştır. Girişte salon, salona açılan 2 oda ve ön bahçe içine ruhsatsız olarak yapılan mutfak ile bahçede tuvaletten ibaret olan mesken yaklaşık 50 m2 kullanım alanına sahiptir.Kapı ve pencereler ahşap boyalık malzemeden yapılmış olup tavan drolit kaplıdır.Ön bahçede yapılan mutfak zemini seramik, tavanı drolit kaplıdır.Banko üstü mermer kaplı, dolaplar MDF lam malzemeden yapılmıştır.Yan bahçeden geçilen ve arka bahçede ruhsatsız olarak yapılan müştemilat, 2 oda, mutfak ve banyodan ibaret olup yaklaşık 40 m2 kullanım alanına sahiptir.2 oda tabanı rabıta, mut fak tabanı ise seramik kaplıdır.Mutfak banko üstü mermer kaplı, dolaplar MDF lam malzemeden yapılmıştır.Taşınmaz şehir merkezine uzak ve mesken sahasındadır.Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.

Adresi : Kurtuluş Mah.251.Sk.No:29 Salihli / MANİSA

Yüz ölçümü : 156,32 m2

İmar Durumu : onaylı imar planında bitişik nizam 3 katlı,2,5 mt ön bahçe ve 5 mt arka bahçe çekme mesafeli mesken sahada kalmaktadır.

Kıymeti : 75.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 11/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR