İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev (hisse satışı)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715660
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

SES 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/25327 ESAS
Muhammen Bedeli
:
73033 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.02.2018 11:20
Satış Yeri
:
İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA SATIŞ ODASI İSKENDERUN/HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2017/25327 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 142 Ada, 1 Parsel, BİTİŞİK İMAR Mahalle, Hisseli taşınmazın 1/2' i satışa çıkartılmış olup, parsel üzerinde 87,95 m2 büyüklüğünde tek katlı ve ile 31,77 m2 büyüklüğünde hayvan barınağı olarak kullanılan ahır ve bahçesi bulunmaktadır. Evin 1 oda+1 salon+mutfak+banyolu+wc'li olduğu, odaların yerleri karo, duvarları plastik badanalı, pencereler pvc, kapılar ahşap kapı, Islak hacimler;Yerler seramik, duvarlar fayans, banyo lavobalı olduğu, mutfak;basit alt üst dolaplı, suni mermer tezgahlı olduğu, evin ön tarafında saç tente le kaplı oturma terasının olduğu, mevcut evin üzerine ev yapmak amaçlı biriket ile örülmüş üst kısmı kapanmamış atıl durumda, kısmen yıkılmış maddi değeri olmayan yapı olduğu güneş enerjili, elektrik su aboneliklerinin bulunduğu 30-35 yıl görünümünde 3.sınıf malzeme ve işçilikle yapıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Bitişik İmar Mah.(Bitişik Yaylası)142 Ada, 1 Parsel. İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 760,67 m2
İmar Durumu : İskenderun Belediyesi sınırları dahilinde yazlık yayla olarak kullanılan bölgede yer almakta olduğu, çevresinin çarpık yapılaşma olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 73.033,50 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/01/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 27/02/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA SATIŞ ODASI İSKENDERUN/HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. " İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur. "
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25327 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR