SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık müstakil ev

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875481
Şehir : Sakarya / Erenler
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20516 Esas
Muhammen Bedeli
:
158738 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:10
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ
2017/20516 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 13001 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, Karaağaçlık mevkii Mevkii, Taşınmaz arsa vasfında olup borçlunun hissesi 1/2 ve adres olarak Erenler bağlar mh. 7087 sk. no:12'dir. Konum olarak Erenler mezarlığının 100 mt doğu alt tarafında, Özel Güneş İlkokulunun da hemen batı arkasında sokak içinde kalmaktadır. Sakarbaba caddesine 400 mt., şehrin çekirdek çarşı merkezine de 2,5 km. kuş uçuşu mesafesindedir.Kuzey karşısında Erenler Talebe yurdu bulunmaktadır.Etrafı tamamen konut şeklinde yapılaşmıştır. Ancak yakın çevresinde oldukça seyrek işyerleri de mevcuttur. Şehir merkezine ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım durumu gayet iyidir. Arsa üzerinde iki katlı ve betonarme olarak inşa edilmiş yapı vardır.Yapının alt katı kısmen yol seviyesinin altında bulunmaktadır.Alt kat dış cepheleri sıvasız, üst kat cepheleri sıvalı ve boyalı,üzerinde ahşap çatı mevcut ve ondüline örtülüdür.Yapı dışarıdan tek katlı olarak gözükmektedir.Üst mesken katı girişte bir antre-koridor ile bir salon ,üç oda, mutfak. banyo.lavabo-wc'den ibarettir.Ayrıca üç balkonu vardır.İç kısımlarda tüm oda zeminleri ahşap laminat parke,ıslak mekan zeminleri seramik kaplı,duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama,dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta granit mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda sadece duş yeri bulunmaktadır.Meskende faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı vardır.Alt mesken katı benzer yerleşime sahip olmakla beraber üst kata göre oldukça vasat durumdadır.Balkonu yoktur.Bu meskende soba ısıtmalı olup kapı-pencere doğramaları da ahşaptır.
Yüzölçümü : 274 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 158.738,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20516 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR